Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Nowy menedżer Wybrzeża zapowiada zmiany. „Postawimy na zawodników, którzy gwarantują konkretny wynik”

fot. strona klubowa Zdunek Wybrzeża

W czwartek Zdunek Wybrzeże Gdańsk zaprezentowało nowego menedżera drużyny. Klub z Trójmiasta postanowił wykonać niestandardowy ruch i powierzyć zespół mechanikowi – Erykowi Jóźwiakowi. Nowy opiekun gdańszczan zamierza wykorzystać swoje doświadczenie do pracy w nowej roli i przyznaje, że chce poprowadzić drużynę do finału eWinner 1. Ligi 2021.

Jóźwiak podczas pracy jako mechanik współpracował z wieloma cenionymi zawodnikami. Z usług 39-latka korzystali m.in. Nicki Pedersen, Marek Dera czy Krystian Pieszczek. – Ja nigdy nie celowałem w to, aby zostać menedżerem. To wyszło spontanicznie od strony klubu. W ostatnich miesiącach sporo rozmawialiśmy z zarządem i sponsorami co poprawić, aby było lepiej w Wybrzeżu. Widocznie pomysły, które podrzucałem podczas naszych spotkań, musiały spodobać się zarządowi skoro zdecydował się na taki ruch – mówi nowy menedżer w rozmowie z portalem trójmiasto.pl.

Zdaniem opiekuna Zdunek Wybrzeża, doświadczenie z pracy w parku maszyn może mu tylko pomóc. Nie wyklucza on również, że podczas spotkań będzie udzielał swoim podopiecznym wskazówek dotyczących odpowiednich ustawień sprzętowych. – Na pewno będę dzielił się uwagami. Jeśli mechanik obserwuje tylko swojego zawodnika, nie zawsze wszystko widzi. Ja będę przez całe zawody obserwował jak się zachowuje tor. Żadnych nakazów z mojej strony w tych kwestiach nie będzie, ale zawsze podpowiem na zasadzie dobrej rady – komentuje.

Szkoleniowiec zdążył już porozmawiać z szefem klubu – Tadeuszem Zdunkiem na temat ewentualnych transferów na sezon 2021. Z wypowiedzi menedżera jasno wynika, że w Zdunek Wybrzeżu zmieni się polityka transferowa.

– Pięć minut po podaniu sobie rąk z prezesem Tadeuszem Zdunkiem zaczęliśmy robić zarys składu i sondować możliwość wykonania potencjalnych transferów. Dobrze znam żużlowe środowisko i mam sporo bezpośrednich kontaktów, co na pewno ułatwi pracę przy budowie zespołu – kontynuuje Jóźwiak. – Na pewno nie będzie takiej strategii jak była dotychczas. Koniec z kupowaniem petard, które równie dobrze mogą okazać się efektownym fajerwerkiem albo kapiszonem. Postawimy na zawodników, którzy gwarantują konkretny wynik. Ja w programie zawodów po każdym meczu muszę mieć 46 punktów i pod tym kątem będzie zbudowany zespół – dodaje.

Jak się okazuje, szkoleniowiec ma już wyznaczony cel na kolejny sezon w eWinner 1. Lidze. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Tadeusza Zdunka, gdańszczanie po trzech latach przerwy chcą się znaleźć w fazie play-off zaplecza PGE Ekstraligi. – Cel minimum dla klubu to zbudować taki skład, który da nam play-off. Moim celem personalnym jest finał ligi – przyznaje Jóźwiak.

CASH BROKER

Jedna odpowiedz

  1. Żeby nie było tak, że będą brali do składu takich ludzi jak na przykład Lindbaeck i wpajali chorą jazdę, że to materiał na lidera, albo jakiś Lotarski z Grudziądza i gadanie, że “zaprawiony w bojach, w I-ligowych warunkach może się sprawdzić”, bo wtedy będzie śmiech jeszcze przed sezonem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.