Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Scott Nicholls, siedmiokrotny indywidualny mistrz Anglii, dołączył do zespołu Wolverhampton Wolves. W ekipie z Monmore Green Stadium zastąpi kontuzjowanego Jacoba Thorssella. Szwed złamał rękę podczas jazd na motocrossie w Hiszpanii.

Powrót Thorssella do ścigania planowany jest za około dwa miesiące. To problem nie tylko dla jego polskiej drużyny, Zdunek Wybrzeża Gdańsk, ale i dla Wilków z Wolverhampton. Anglicy postanowili działać szybko i zakontraktowali Nichollsa.

– Scott doskonale zna realia, ale nie narzeka. Będziemy mieli całkiem niezły problem, gdy znowu zacznie regularnie punktować na poziomie około ośmiu punktów w meczu, a Jacob będzie gotowy do jazdy – powiedział właściciel klubu, Chris Van Straaten. – Jak na razie jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Scotta u nas. Przez lata nakłanialiśmy go do tego, ale zawsze coś stawało nam na drodze. Aż do dzisiaj – dodał.

Choć 41-latek najlepsze lata kariery ma już za sobą, to z pewnością jego spore doświadczenie może pomóc osłabionym Wilkom. Nawet w przypadku niezbyt wysokich zdobyczy punktowych, choć akurat tor domowy powinien mu pasować. To właśnie w Wolverhampton wywalczył swoje dwa z siedmiu tytułów mistrzowskich.

Nicholls będzie łączył jazdy dla Wolves z reprezentowaniem Leicester Lions w Championship.

JACEK HAFKA