lotto partner główny serwisu
Bartosz Smektała kolekcja
betard
czw. Sty 23, 2020
wlodzimierz-luczak-wykonczenia-wnetrz
Polcopper

Scott Nicholls wystąpi w barwach Kent Kings

Nicholls Wilkom na ratunek, Thorssell poległ na crossie

Scott Nicholls, siedmiokrotny indywidualny mistrz Anglii, dołączył do zespołu Wolverhampton Wolves. W ekipie z Monmore Green Stadium zastąpi kontuzjowanego Jacoba Thorssella. Szwed złamał rękę podczas jazd na motocrossie w Hiszpanii.

Powrót Thorssella do ścigania planowany jest za około dwa miesiące. To problem nie tylko dla jego polskiej drużyny, Zdunek Wybrzeża Gdańsk, ale i dla Wilków z Wolverhampton. Anglicy postanowili działać szybko i zakontraktowali Nichollsa.

– Scott doskonale zna realia, ale nie narzeka. Będziemy mieli całkiem niezły problem, gdy znowu zacznie regularnie punktować na poziomie około ośmiu punktów w meczu, a Jacob będzie gotowy do jazdy – powiedział właściciel klubu, Chris Van Straaten. – Jak na razie jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Scotta u nas. Przez lata nakłanialiśmy go do tego, ale zawsze coś stawało nam na drodze. Aż do dzisiaj – dodał.

Choć 41-latek najlepsze lata kariery ma już za sobą, to z pewnością jego spore doświadczenie może pomóc osłabionym Wilkom. Nawet w przypadku niezbyt wysokich zdobyczy punktowych, choć akurat tor domowy powinien mu pasować. To właśnie w Wolverhampton wywalczył swoje dwa z siedmiu tytułów mistrzowskich.

Nicholls będzie łączył jazdy dla Wolves z reprezentowaniem Leicester Lions w Championship.

JACEK HAFKA