Z prawej Krzysztof Buczkowski, zasłużony dla Grudziądza. FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Znamy regulamin Memoriału Tomasza Jędrzejaka, który odbędzie się 31 marca o godzinie 15.00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Zawody zostaną rozegrane w bardzo atrakcyjnej formie czwórmeczu. Czeka nas 20 pasjonujących biegów, w których zobaczymy kilkunastu żużlowców – gwiazdy PGE Ekstraligi i uczestników cyklu Speedway Grand Prix. Zawody mają szczytny cel – dochód z Memoriału zostanie przekazany żonie i córkom wieloletniego kapitana wrocławskiej Sparty.

Na stronie bilety.wts.pl kibice posiadający karnety mogą już nabyć bilety na Memoriał. Otwarta sprzedaż dla wszystkich kibiców rozpocznie się jutro tj. w piątek około 10:00. Przy zakupie biletów, wszyscy chętni będą mieli także opcję dobrowolnego zakupienia biletu droższego niż podstawowa cena, czyli „biletu cegiełki” – srebrnej lub złotej (dwukrotność i trzykrotność ceny podstawowej biletu) i w ten sposób wsparcia edukacji córek Tomasza Jędrzejaka. Harmonogramu sprzedaży oraz cennik biletów i “biletów cegiełek” dostępny jest TUTAJ.

W zawodach wezmą m.in. udział zawodnicy Betard Sparty, a także Piotr Protasiewicz, Jarosław Hampek, Krzysztofv Buczkowski i Piotr Pawlicki. Przypominamy, że trwa też zbiórka pieniędzy na krasnala Ogóra. Jesteśmy już wspólnie blisko celu, ale wciąż liczymy na Wasze cegiełki. Można je wpłacać tu:

https://zrzutka.pl/35jxt9

Wyciąg z regulaminu Memoriału Tomasza Jędrzejaka

Zasady klasyfikacji: zawody zostaną rozegrane w formie „Czwórmeczu”, zgodnie z regulaminem sportu żużlowego ze zmianami:

 1. Udział biorą 4 drużyny, składające się z czterech zawodników, bez zawodnika rezerwowego, a drużyny otrzymują nazwy oraz numery:
 • 1 – 4 Drużyna Czerwona (kask czerwony),
 • 1 – 4 Drużyna Niebieska (kask niebieski),
 • 1 – 4 Drużyna Biała (kask biały),
 • 1 – 4 Drużyna Żółta (kask żółty);
 1. Po rozegraniu 16-tu biegów zgodnie z tabelą, przeprowadza się klasyfikację zawodników w drużynach wg liczby zdobytych punktów, w celu zakwalifikowania ich do dalszych czterech biegów.
 2. Każdy zawodnik może wystartować maksymalnie 5 razy, przy czym najwyżej 4 razy w biegach I – XVI.
 3. W biegach XVII – XX startują:1
 • bieg XVII zawodnicy sklasyfikowani w drużynach na miejscu 4
 • bieg XVIII zawodnicy sklasyfikowani w drużynach na miejscu 3
 • bieg XIX zawodnicy sklasyfikowani w drużynach na miejscu 2
 • bieg XX zawodnicy sklasyfikowani w drużynach na miejscu 1
 • przy równej liczbie punktów, o miejscu w klasyfikacji decyduje manager drużyny,
 1. W biegach V – XX każdej drużynie, gdy strata punktowa do prowadzącej w zawodach drużyny wynosi 8 i więcej punktów, przysługuje prawo do zastosowania rezerwy taktycznej – JOKER. Prawo to przysługuje każdej drużynie tylko raz w zawodach i zawodnik może wystartować w zaplanowanym biegu sam za siebie, zgodnie z tabelą biegową i po uprzednim zgłoszeniu przez managera drużyny, sędziemu zawodów. Niedozwolone jest stosowanie rezerwy JOKER za innego zawodnika. Zdobyte punkty liczą się podwójnie.
 2. Klasyfikację końcową w zawodach ustala się, sumując punkty zdobyte przez drużyny w biegach od I do XX. Przy równej ilości pkt., decyduje większa liczba I, II, III miejsc.
 3. Zawody uważa się za rozegrane, jeżeli zakończyło się co najmniej 10 biegów.
  Rozkład biegów: zgodnie z regulaminem sportu żużlowego na sezon 2019 r.

Źródło: www.wts.pl