Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
Fot. Facebook FIM Speedway Grand Prix
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W poniedziałek stało się jasne, którzy zawodnicy pojadą w drugim półfinale Speedway of Nations. Na papierze najmocniej wyglądają reprezentacje Danii, Australii i Wielkiej Brytanii. Zaskoczeniem jest natomiast to, że w zawodach o Drużynowe Mistrzostwo Świata nie wystąpi Greg Hancock.

Większość selekcjonerów reprezentacji narodowych dokonała wyborów spodziewanych dla kibiców. Faworytami do pierwszego miejsca w turnieju w Manchesterze są zdecydowanie Duńczycy. Hans Nielsen jako podstawowych zawodników wytypował: Nielsa Kristiana Iversena, Leona Madsena i Frederika Jakobsena. Szczególnie ci dwaj pierwsi żużlowcy imponują formą na początku sezonu w PGE Ekstralidze.

Kontrowersje odnośnie wyborów Nielsena pojawiły się natomiast w kontekście zawodników rezerwowych. Tę rolę trener Wikingów przydzielił Michaelowi Jepsenowi Jensenowi, który w poprzednim roku był liderem duńskiej kadry. Uznania w oczach selekcjonera nie znalazł natomiast Mikkel Michelsen, wyrastający powoli na lidera Speed Car Motoru Lublin.

Mocny skład również wydają się mieć Australijczycy. Mark Lemon wybrał trójkę: Jason Doyle, Max Fricke, Jaimon Lidsey. Lekceważyć nie można Brytyjczyków, którzy będą mieli nie tylko atut własnego toru, ale przede wszystkim fantastycznego na starcie sezonu Taia Woffindena. Mistrz świata już w zeszłym roku świetną jazdą parą potrafił poprowadzić Wielką Brytanię do niespodziewanego srebrnego medalu.

Największym zaskoczeniem w awizowanych składach na 2. półfinał SON jest brak Grega Hancocka. 48-latek w poprzednim sezonie do końca walczył o awans swojej reprezentacji do finału. Mimo 16 punktów popularnego „Grina”, do finału awansowali wtedy jednak Rosjanie, Niemcy i Duńczycy.

Zawody w Manchesterze to jeden z dwóch półfinałów SON. Turniej w identycznej formie, z udziałem Polaków, odbędzie się w najbliższą sobotę w Landshut. Do finału zakwalifikują się po trzy najlepsze reprezentacje z obu półfinałów.

Jedyną reprezentacją, która ma zagwarantowany udział w finale jest Rosja.
Jest to efekt ubiegłorocznego zwycięstwa na torze we Wrocławiu. Zawody finałowe odbędą się 20 i 21 lipca w Togliatti.

Składy na półfinał Speedway of Nations w Manchsterze (11 maja):


Australia
1. Jason Doyle
2. Max Fricke
U21: Jaimon Lidsey
Rezerwa: Chris Holder, Jordan Stewart (U21)

Finlandia
1. Timo Lahti
2. Tero Aarnio
U21: Timi Salonen
Rezerwa: Jesse Mustonen, Nicklas Sayrio (U21)

Łotwa
1. Andrzej Lebiegiew
2. Jewgienij Kostygow
U21: Oleg Michaiłow

Dania
1. Niels Kristian Iversen
2. Leon Madsen
U21: Frederik Jakobsen
Rezerwa: Michael Jepsen Jensen, Patrick Hansen (U21)

Wielka Brytania
1. Tai Woffinden
2. Craig Cook
U21: Robert Lambert
Rezerwa: Chris Harris, Daniel Bewley (U21)

Francja
1. David Bellego
2. Dimitri Bergé
U21: Gaétan Stella

USA
1. Austin Novratil
2. Luke Becker
U21: Broc Nicol
Rezerwa: Ricky Wells

BARTOSZ RABENDA