lotto partner główny serwisu
pt. Sie 23, 2019

Z lewej Jacek Krzyżaniak.

Niezłe czasy. Krzyżaniak kosztował 5 miliardów

Jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku zmiana barw klubowych nie była tak prosta dla zawodnika jak obecnie. Obowiązywała wtedy lista transferowa…

Klub, dogadując się z danym zawodnikiem, musiał zapłacić poprzedniemu jego pracodawcy ustaloną kwotę odstępnego. Jak wiadomo, najdroższym zawodnikiem, który w historii polskiej ligi zmienił barwy klubowe, był Tomasz Bajerski (z Torunia do Gorzowa). Działacze Stali zapłacili wówczas do klubu z Torunia 600 000 złotych tzw. odstępnego.

Nam wpadła w ręce nieoficjalna lista transferowa z początku lat 90. minionego wieku – prawdopodobnie z roku 1994. To okres jeszcze przed denominacją złotego. Spójrzcie, cóż to były za czasy speedwaya, co za nazwy zespołów, nazwiska, kwoty.

Na czele listy plasował się właśnie Tomasz Bajerski. Chętny na jego usługi miał zapłacić 5 miliardów złotych, czyli obecną równowartość 500 000 złotych. Z taką samą kwotą wystawiony był Jacek Krzyżaniak. Nieco mniej należało zapłacić za zielonogórzan: Andrzeja Huszczę oraz Sławomira Dudka. Obaj byli warci jedyne… 3 miliardy, czyli obecne 300 000 złotych.

Nie kręci się Wam łezka w oku?

1 thought on “Niezłe czasy. Krzyżaniak kosztował 5 miliardów

  1. Bodajże chyba 1997 roku tą żądaną kwotę 600 000 złotych w tamtym czasie za Bajerskiego zapłacił Less Gondor prezes Stali, jednocześnie stał się posiadaczem karty zawodniczej danego zawodnika. Co do samego zawodnika będąc na wirażu zawirowań życia oraz swej kariery to zmarnowany wielki talent- a szkoda wielka szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.