Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
Z lewej Jacek Krzyżaniak.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku zmiana barw klubowych nie była tak prosta dla zawodnika jak obecnie. Obowiązywała wtedy lista transferowa…

Klub, dogadując się z danym zawodnikiem, musiał zapłacić poprzedniemu jego pracodawcy ustaloną kwotę odstępnego. Jak wiadomo, najdroższym zawodnikiem, który w historii polskiej ligi zmienił barwy klubowe, był Tomasz Bajerski (z Torunia do Gorzowa). Działacze Stali zapłacili wówczas do klubu z Torunia 600 000 złotych tzw. odstępnego.

Nam wpadła w ręce nieoficjalna lista transferowa z początku lat 90. minionego wieku – prawdopodobnie z roku 1994. To okres jeszcze przed denominacją złotego. Spójrzcie, cóż to były za czasy speedwaya, co za nazwy zespołów, nazwiska, kwoty.

Na czele listy plasował się właśnie Tomasz Bajerski. Chętny na jego usługi miał zapłacić 5 miliardów złotych, czyli obecną równowartość 500 000 złotych. Z taką samą kwotą wystawiony był Jacek Krzyżaniak. Nieco mniej należało zapłacić za zielonogórzan: Andrzeja Huszczę oraz Sławomira Dudka. Obaj byli warci jedyne… 3 miliardy, czyli obecne 300 000 złotych.

Nie kręci się Wam łezka w oku?