FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Runda rewanżowa fazy zasadniczej rozpoczęła się z wielkim impetem. Ósmą kolejkę spotkań otworzyło niezwykle ostre starcie w Lublinie, a zakończyło przełamanie toruńskiego zaciągu w ekipie forBET Włókniarza Częstochowa. W Waszym i naszym głosowaniu również doszło do pewnego przełamania. W końcu w TOP 5 udało się zatriumfować juniorowi.

Przypominamy, że w zestawieniu uwzględniamy pięciu najlepszych zawodników głosowania. Każdy zawodnik, który znajdzie się w najlepszej piątce ma doliczany do swojego dorobku punkt. Dodatkowe dwa oczka przyznajemy za miano najlepszego żużlowca kolejki.

Wyniki głosowania PO BANDZIE TOP 5 w ósmej kolejce PGE Ekstraligi:

5. Mateusz Bartkowiak (truly.work Stal Gorzów) – 7,8% głosów

16-letni junior gorzowskiej Stali rozwija się w błyskawicznym tempie. Jeszcze kilka tygodni temu zakładano, że w większości spotkań PGE Ekstraligi wyniki Bartkowiaka będą wyglądały następująco: 0,0,0. Tymczasem młodzieżowiec dzielnie radzi sobie nie tylko w starciach z innymi juniorami, ale także pewnie pokonuje zawodników z pozycji seniorskich. W niedzielę na rozkładzie Bartkowiaka znaleźli się chociażby bracia Holderowie.

4. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) – 9,8% głosów

Wiktor Lampart w rewanżowym spotkaniu z Betard Spartą Wrocław spisał się znacznie lepiej niż w starciu na Stadionie Olimpijskim. 18-latek był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny i zdobywał punkty, które gubił Grigorij Łaguta. Kibice na pewno zapamiętają skuteczną obronę Lamparta przed Maciejem Janowskim w siódmej gonitwie. Bez ambitnej postawy młodzieżowca Koziołków z pewnością nie mielibyśmy przy Alejach Zygmuntowskich fantastycznej walki o wszystko do ostatniego wyścigu.

3. Jason Doyle (Get Well Toruń) – 11,8% głosów (trzykrotnie w TOP 5)

Australijczyk to jedyny zawodnik Get Well Toruń, który staje na wysokości zadania od początku ligowego sezonu. Na szczęście klubu z Torunia, Doyle nie obniżył lotów, gdy zwyżkę formy zasygnalizowała reszta zespołu. Punkt bonusowy pojechał do Grodu Kopernika głównie przez świetną dyspozycję 33-latka. Popularny „Doyley” zdobył 16 oczek w sześciu biegach i dał się pokonać tylko Rafałowi Karczmarzowi i Bartoszowi Zmarzlikowi.

2. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 25,5% głosów (trzykrotnie w TOP 5)

Kapitanowi Byków chyba bardzo dobrze jest w naszym zestawieniu, bo nie chce z niego wypaść już od trzech kolejek. Młodszy z braci Pawlickich to aktualnie najlepszy polski zawodnik w PGE Ekstralidze (średnia 2,390 punktu na bieg). „Piter” znów poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa i pierwszego bonusa. W pięciu biegach tylko raz nie przyjechał na miejscu pierwszym. Przed Pawlickim w wyścigu czwartym znaleźli się Dominik Kubera i Artiom Łaguta.

1. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – 29,8% głosów

W ósmej kolejce, po raz pierwszy w naszym głosowaniu, zatriumfował junior. Trudno było jednak przewidywać, że może być inaczej, bo Maksym Drabik był najlepszym zawodnikiem najbardziej elektryzującego spotkania w tej rundzie. Młodzieżowiec Betard Sparty okazał się prawdziwym liderem po kontuzji Taia Woffindena. 14+1 ze strony Drabika musi robić wrażenie, ale w pamięci kibiców na lata pozostanie z pewnością atak z przedostatniego wyścigu w Lublinie. Popularny „Torres”, na ostatnim łuku, świetnie przyciął do krawężnika i wyprzedził parę Wiktor Lampart – Paweł Miesiąc.

BARTOSZ RABENDA