Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wiesław Dobruszek nie próżnuje i na rynek trafia właśnie kolejna pozycja książkowa. Tym razem jest ona poświęcona byłemu zawodnikowi  Bogusławowi Nowakowi. Niezwykle ciekawy wywiad, rzekę – spisał Robert Noga.

Bogusław Nowak w każdej sytuacji sprawdzał się i sprawdza do dziś fantastycznie. Jako jeden z najbardziej utalentowanych wychowanków Andrzeja Pogorzelskiego oraz gorzowskiego klubu, stał się bardzo szybko nie tylko czołowym zawodnikiem Stali, ale także jednym z najlepszych żużlowców w kraju. W 1977, jako pierwszy w historii naszego sportu żużlowego, wywalczył tak zwany hat-trick, triumfując w mistrzostwach Polski indywidualnych, drużynowych oraz w rywalizacji klubowych par. Świetnie godził uprawianie tego trudnego sportu z niełatwymi studiami.

Mając na koncie szereg wielkich sukcesów, w 1985 roku zmienił klubowe barwy, przenosząc się do Tarnowa. Z zespołem Unii wywalczył awans do ekstraklasy, na co kibice „Jaskółek” czekali wiele lat.

Niestety, w maju 1988 roku, podczas finału Mistrzostw Polski Par Klubowych w Rybniku, Bogusław Nowak doznał ciężkiej kontuzji i od tamtej pory porusza się na wózku. Nie pozwolił jednak, by uraz kręgosłupa i trudna sytuacja życiowa, w jakiej się nagle znalazł, wyeliminowały go z żużlowego środowiska. Dzięki wielkiej determinacji wrócił do żużla. Jako trener wyspecjalizował się w szkoleniu na mini torach, najpierw Tarnowie, a później w Gorzowie i okolicy, na których wychował wielu zawodników, w tym tak znakomitych, jak dwukrotny złoty medalista indywidualnych mistrzostw świata, Bartosz Zmarzlik.

Do dziś Boguś, jak wszyscy o nim z serdecznością mówią, prężnie działa na rzecz byłych żużlowców, a także potrzebujących pomocy ludzi związanych z czarnym sportem. Cieszy się poważaniem wśród całej żużlowej braci, a kibice wciąż pamiętają o jego występach na torze i wielkich sukcesach.

O swoim dzieciństwie, sportowej karierze i niezwykłym życiu po jej zakończeniu, Bogusław Nowak opowiada w najnowszym wydaniu z serii „Asy żużlowych torów”, przygotowanym w formie wywiadu-rzeka, jaki z popularnym Bogusiem przeprowadził redaktor Robert Noga.

Książka ma miękką oprawę oraz 238 bogato ilustrowanych stron, wszystko uzupełnia statystka startów bohatera publikacji, której wydanie zostało dofinansowane przez Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Zakupu można dokonać wysyłając przekazem pocztowym 32 złote (kwota zawiera już koszt wysyłki) na adres: Firma Wydawnicza Danuta Dobruszek, skr. poczt. 19; 64-100 Leszno, w miejscu na korespondencję podając tytuł (tytuły) zamawianych pozycji. Można także dokonać wpłaty na konto (szczegóły na stronie: www.ksiazkizuzlowe.pl – tam także informacje o innych żużlowych publikacjach).

Przy zakupie więcej niż jednej pozycji warto zadzwonić (695 934-936) lub napisać maila ([email protected]).

W specjalnej promocji: dokonując jednoczesnego zakupu książki „Asy żużlowych torów – Bogusław Nowak” z dowolną inną (dostępną) pozycją z  tej serii, należy wpłacić 55 złotych (w tym jest już koszt wysyłki).