Kacper Woryna fot. Mateusz Dzierwa

Tak się składa, że w ostatnich tygodniach żużlowcy święcą triumfy w różnych głosowaniach i plebiscytach, zarówno o zasięgu lokalnym, jak i krajowym. Duża w tym zasługa kibiców żużla. Tym razem popisali się fani rybnickich Rekinów i w głosowaniu organizowanym przez portal rybnik.com.pl wybrali go Człowiekiem Roku 2019 w Rybniku!

Żużlowiec PGG ROW-u Rybnik zwyciężył w internetowym głosowaniu czytelników portalu po raz trzeci z rzędu! Od początku głosowania prowadził dość pewnie i podobnie, jak na rybnickim owalu podczas sezonu nie dał swoim konkurentom żadnych szans, gromadząc 2511 głosów. Druga w klasyfikacji Alicja Klasik (szermierka) zdobyła o ponad 850 głosów mniej.

Jak donosi organizator plebiscytu, portal rybnik.com.pl, nagroda internautów to tylko jedna z czterech kategorii Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl. O tym, kto otrzyma statuetkę w kategoriach biznes, kultura i sport, zdecyduje kapituła konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone podczas finałowej gali, która odbędzie się 20 lutego w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Woryna ma szanse na dublet, ponieważ jest również nominowany w kategorii „Sport”.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w 2019 roku Kacper Woryna został powołany do żużlowej kadry narodowej, a indywidualnie został czwartym zawodnikiem cyklu Speedway Euro Championship, czyli Indywidualnych Mistrzostw Europy. Poza tym, był drugim zawodnikiem Nice 1. Ligi Żużlowej pod względem średniej biegowej (2,385 pkt/bieg), a także, jak przystało na kapitana drużyny, wprowadził PGG ROW Rybnik do PGE Ekstraligi.