PGE Ekstraliga: MrGarden GKM Grudziądz – Fogo Unia Leszno

2020-07-05 19:15:00

Planowana relacja

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław- RM Solar Falubaz Zielona Góra

2020-07-05 16:30:00

Planowana relacja

Przejdź

Tauron SEC: 1. finał w Toruniu

2020-07-04 17:00:00

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Eltrox Włókniarz Częstochowa 32:28

2020-07-03 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Motor Lublin – PGG ROW Rybnik 59:31

2020-07-03 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Eltrox Włókniarz Częstochowa – Betard Sparta Wrocław 53:37

2020-06-28 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Jest nowy Regulamin Sanitarny! Dwóch mechaników i możliwość wyjazdu z kraju

Tai Woffinden i mechanicy. fot. Paweł Prochowski

Władze PGE Ekstraligi opracowały nowy Regulamin Sanitarny rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Najważniejsze zmiany dotyczącą liczby mechaników, którzy mogą pracować w parku maszyn podczas zawodów i treningów. Odetchnąć z ulgą mogą również zawodnicy zagraniczni. Ci żużlowcy już niebawem będą mogli odwiedzić swoje rodziny.

O zaktualizowaniu Regulaminu Sanitarnego mówiło się już od dłuższego czasu. Wielu zawodników i działaczy zwracało uwagę na to, że skoro poszczególne obostrzenia są luzowane niemal we wszystkich dziedzinach życia, to również w żużlu powinno się nieco ograniczyć niektóre restrykcje. Efektem tych dyskusji i prac sterników PGE Ekstraligi jest nowy regulamin, który zdecydowanie przybliża rozgrywki do normalności.  

Przede wszystkim, w parkingu może się pojawić już dwóch mechaników każdego zawodnika. Żużlowcy i mechanicy muszą przyjeżdżać na dane spotkania jednym pojazdem. Wstęp na obiekt mają bowiem wyłącznie osoby przyjeżdżające w jednym pojeździe. Zabrania się wchodzenia członków ekipy gości i gospodarzy indywidualnie na obiekt poza pojazdem.

Kolejną kwestią jest możliwość wyjazdu z kraju. Zawodnicy i mechanicy nie są już zobowiązani do spędzenia całych rozgrywek w kraju nad Wisłą. Po powrocie do Polski, będą mogli uczestniczyć w treningach i zawodach po przedstawieniu negatywnego wyniku testu na COVID-19 metodą genetyczną, techniką PCR. Co istotne, wszystkie te testy zawodnicy będą musieli wykonywać na swój koszt.

Nowy regulamin powinien wprowadzić spokój w wielu teamach. Zawodnicy będą mogli zapewnić pracę swoim mechanikom i liczyć na większe wsparcie podczas spotkań. Do tego, żużlowcy mogą powoli myśleć o powrotach do domów. Trudno przypuszczać, że w przypadku otrzymania takiej możliwości, nie ruszą na spotkania ze swoimi rodzinami.

ZAKTUALIZOWANY REGULAMIN SANITARNY

BARTOSZ RABENDA

3 Odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.