Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jan Klatovsky i Lukas Hutla wystartują w mistrzostwach Europy w ice speedwayu, które 21 marca odbędą się w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwszy z nich miał już okazję do zapoznania się z nawierzchnią w tomaszowskiej Arenie Lodowej – niedawno wziął udział w treningu w tym nowoczesnym obiekcie i – jak sam przyznaje – nie może doczekać się marcowych zawodów.

– Miałem okazję testować nawierzchnię toru lodowego w Tomaszowie i muszę przyznać, że zarówno sam obiekt jak i stan lodu zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jeździło się świetnie – zaznacza czeski zawodnik. – Wierzę, że zawody w Tomaszowie okażą się najlepsze w całym sezonie! Obiekt na pewno temu sprzyja – podkreśla niespełna 38-letni zawodnik.

Jan Klatovsky i Lukas Hutla

Dodajmy, że jego ojciec – Antonin senior to legenda czeskiego ice speedwaya, a jeszcze więcej sukcesów odnosił starszy brat Antonin junior. Jan z kolei obecnie jest najlepszym zawodnikiem kraju naszych południowych sąsiadów.

Kolejnym czeskim reprezentantem będzie Lukas Hutla. 31-letni zawodnik nie miał szczęścia w kwalifikacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata w żużlu na lodzie 2020. O awans do cyklu walczył w wyścigu dodatkowym, przegrywając ostatecznie ze Szwedem Martinem Haarahiltunenem, którego nawiasem mówiąc również zobaczymy w Tomaszowie Mazowieckim.

Hutla liczył na „dziką kartę” w cyklu Ice Speedway Gladiators, ale ostatecznie jej nie dostał i pełni jedynie rolę pierwszego rezerwowego. Startował jednak w rundach na torach w Ałmatach i Togliatti. W mistrzostwach Europy ma dużo do udowodnienia i na pewno pokaże się z jak najlepszej strony.

Trwa sprzedaż biletów na tę imprezę. Wejściówki można nabywać w sprzedaży internetowej.