Wiktor Jasiński FOT. INSTAGRAM WIKTORA JASIŃSKIEGO
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp
FOT. DOROTA WALDMANN

Drużyna truly.work Stali Gorzów dysponuje jeszcze na ten moment pięcioma juniorami w składzie. Wciąż oficjalnej decyzji w sprawie startów na żużlu w kolejnym sezonie nie ogłosił Rafał Karczmarz. Mimo to, sztab szkoleniowy klubu znad Warty rozpisał już swoim młodym wychowankom żużlowe role na najbliższy sezon. 

Wobec niezdecydowania Rafała Karczmarza, co do kontynuowania kariery, jedynym „skazanym” w stu procentach na Stal będzie Mateusz Bartkowiak, który ma być liderem formacji młodzieżowej. Decyzja dziwić nie może. Bartkowiak ma za sobą pełny sezon startów w ekstralidze i zebrany w ten sposób pakiet doświadczeń zarówno torowych, jak i ligowych. Co z pozostałymi juniorami? O drugie miejsce w składzie na pozycji młodzieżowca sportowy bój stoczą Kamil Nowacki z Wiktorem Jasińskim. Na chwilę obecną mają równe szanse. Jednak to nie wszystko. – Pytlewski będzie wypożyczony do Poznania – przyznaje otwarcie trener truly.work Stali Gorzów Stanisław Chomski.

– Kamil Nowacki i Wiktor Jasiński będą występować w Poznaniu na zasadzie gościa – zdradził w rozmowie z naszym portalem trener młodzieży w truly.work Stali Gorzów i równocześnie szkoleniowiec SpecHouse PSŻ-u Poznań Piotr Paluch. – Takie są plany i tak to w rzeczywistości będzie wyglądać – dodał.

Na jakiej zasadzie będą oni gościć w stolicy Wielkopolski? O to także dopytaliśmy nowego szkoleniowca poznańskich Skorpionów. – Na pewno będą występować na przemian, raz jeden pojedzie w meczu ligowym, w kolejnym spotkaniu następny. Na tej pozycji będzie rotacja, juniorzy będą się wymieniać – zapewnia Paluch.

W przypadku, gdyby zdarzyło się, że mecze Stali Gorzów i PSŻ-u Poznań odbędą w tym samym dniu, pierwszeństwo decydowania o tym, który młodzieżowiec gdzie wystąpi będzie miał oczywiście gorzowski klub – wyjaśnia trener Paluch.

Przypominamy, że od sezonu 2020 równocześnie w składzie drugoligowej drużyny może występować dwóch gości. Na jakich zasadach? Szerzej pisaliśmy o tym tutaj: https://po-bandzie.com.pl/zmiany-w-przepisach-dotyczacych-gosci-w-2-lidze-zuzlowej/

W obliczu wypożyczenia do Poznania na sezon 2020 Marcusa Birkemose mogłoby się wydawać, że jeden z gorzowskich juniorów będzie startował z pozycji rezerwowego. Jednak to także nic pewnego. – Robienie komuś nadziei, że on wejdzie z „ósemki” i kogoś „pyknie” jest dobre, ale może tylko dla kibiców – ironizuje trener Chomski.  – My musimy zapewnić pełną politykę startową dla zawodników, bo takie gdybanie na zasadzie raz pojedzie w zawodach, trzy razy nie, nie ma żadnego sensu. Nam zależy na tym, aby ci zawodnicy mieli zapewnioną ciągłość startów, aby się rozwijać i sprawdzać w warunkach ligowych – zaznacza szkoleniowiec gorzowskiej Stali.