Główny partner portalu

Robert Chmiel. fot. materiały klubowe
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W czwartek odbył się pierwszy trening Zdunek Wybrzeża Gdańsk po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Zawodnicy ekipy z Trójmiasta szlifowali formę w dość mocno okrojonym składzie. Na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego pojawili się bowiem tylko krajowi żużlowcy drużyny Mirosława Berlińskiego.

Trening został przeprowadzony w zgodzie z najnowszymi wymogami sanitarnymi. Pierwszymi zawodnikami Zdunek Wybrzeża, którzy pojawili się na torze byli Krystian Pieszczek i Kacper Gomólski. Poza wspomnianą dwójką, udział w treningu wzięli również Robert Chmiel, Karol Żupiński, Alan Szczotka, Piotr Gryszpiński oraz Amadeusz Szulist.

– Widać, że wszyscy zawodnicy palą się do jazdy. Do startu ligi mamy jeszcze sporo czasu i jestem spokojny o formę zawodników. Gdy termin inauguracji będzie się zbliżał, do Gdańska przyjadą również obcokrajowcy – powiedział Mirosław Berliński, trener Zdunek Wybrzeża w rozmowie z mediami klubowymi.

Warto zaznaczyć, że gdańszczanie mają w swojej kadrze bardzo liczną reprezentację zawodników zagranicznych. W szeregach klubu zarządzanego przez Tadeusza Zdunka znajdują się bowiem: Mikkel Bech, Peter Kildemand, Jacob Thorssell, Rasmus Jensen, Aleksandr Kajbuszew oraz Bradley Wilson-Dean.

Przypomnijmy, że start rozgrywek eWinner 1. Ligi zaplanowany jest na 11 lipca. W inauguracyjnym spotkaniu Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzy się na własnym stadionie z Unią Tarnów.