Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Do sezonu żużlowego pozostało już tylko 87 dni. W czasie gdy wszyscy kibice odliczają czas do pierwszego meczu w sezonie, nie próżnują zawodnicy Falubazu, trenując w przeróżnych miejscach.

Póki co, zielonogórscy żużlowcy rozrzuceni są po różnych miejscach w Europie. Największa grupa z Patrykiem Dudkiem, Mateuszem Tonderem, Damianem Pawliczakiem oraz trenerem Adamem Skórnickim na czele znajduje się w pełnej śniegu Białce Tatrzańskiej. Każdego dnia zawodnicy odbywają po trzy treningi.

Na nadmiar czasu wolnego nie może narzekać również reszta ekipy. Piotr Protasiewicz czwarty rok z rzędu przygotowuje się do sezonu pod okiem trenera Andrzeja Bartocha, a Norbert Krakowiak indywidualnie uczęszcza na treningi w Gnieźnie.

Do kolejnego sezonu aktywnie przygotowują się również obcokrajowcy. Na zgrupowaniu z reprezentacją Danii, we Fuertaventurze, przebywa aktualnie Michael Jepsen Jensen. – W niedzielę rano Michael i reszta zespołu udali się do Fuertaventury. Tam drużyna będzie próbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Trenerzy Hans Nielsen oraz Henrik Moller nie pozwalają chłopcom pomyśleć, że są na wakacjach. Zaraz po niedzielnym przyjeździe w programie była siatkówka plażowa. – czytamy na profilu facebookowym duńskiego lidera zielonogórzan z zeszłego sezonu.

W najbliższym czasie do „Liglada” ma dołączyć również Nicki Pedersen. Martin Vaculik z kolei, wraz ze swoim trenerem personalnym – Marosem Molnarem, aktywnie spędza czas na siłowni w Bratysławie.

Na wspólne zgrupowanie drużyna Falubazu ruszy 10 lutego. W planach przygotowań w Szklarskiej Porębie są m.in.: bieganie, jazda na nartach oraz ćwiczenia w terenie i na sali gimnastycznej.

BARTOSZ RABENDA