Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Janusz Kołodziej. , reprezentant Polski. FOT. JAROSŁAW PABIJAN
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dziś w stołecznym Centrum Prasowym PAP podpisany został list intencyjny dotyczący gotowości zawarcia umowy sponsoringowej i tym samym pełnienia przez firmę Anwil do końca 2019 roku roli sponsora głównego żużlowej reprezentacji Polski.

Współpraca pomiędzy Anwilem a żużlową reprezentacją Polski będzie kolejnym krokiem do umocnienia pozycji polskiego speedwaya na arenie międzynarodowej. Renoma musi natomiast iść w parze z osiągnięciami, a najlepszym potwierdzeniem tezy mówiącej, że „Polska jest żużlową potęgą” będzie walka o złote medale zarówno w zmaganiach indywidualnych, jak i drużynowych.

To szczególna konferencja prasowa, bo i chwila jest historyczna. Pozyskanie silnych sponsorów to droga do tego, aby nasz ukochany żużel był nadal na pierwszym miejscu w sercach Polaków. Widzimy tłumy na stadionach, niesłabnące zainteresowanie, ale przede wszystkim wiele medali, które polscy żużlowcy co roku zdobywają na międzynarodowej arenie. Jestem szczęśliwy, że ze strony Anwilu jest wola współpracy, dzięki czemu wspólnie będziemy mogli przeżywać niezwykłe emocje na stadionach – mówi Ryszard Czarnecki, członek Prezydium PKOl. oraz honorowy patron reprezentacji, a także Indywidualnych Mistrzostw Europy i Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu.

Jesteśmy hojnym i lojalnym sponsorem sportu, czego najlepszym dowodem jest fakt, że od 1997 roku towarzyszymy Klubowi Koszykówki Włocławek S.A. w rozgrywkach na polskich i europejskich parkietach. Jednak w związku z intensywnym rozwojem naszej firmy, cały czas analizujemy możliwości wzmacniania rozpoznawalności marki Anwil. Nawiązanie współpracy z żużlową reprezentacją Polski mogłoby korzystnie wpłynąć na dalsze podniesienie efektywności prowadzonych przez nas aktywności marketingowych – podkreśla Jarosław Chmielewski, członek zarządu Anwil S.A.

Podczas konferencji podpisano list intencyjny dotyczący chęci podjęcia sponsoringu firmy Anwil S.A. z żużlową reprezentację Polski. Natomiast Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego zwraca uwagę, że:

– To kolejny moment, w którym z radością na twarzy mogę opowiadać o sukcesie polskiego żużla. Znalezienie najpierw sponsora generalnego, firmy GLS Poland, a teraz możliwość zainicjowania współpracy z Anwilem w roli sponsora głównego kadry to naprawdę wielki wyczyn, dlatego z tego miejsca chcę podziękować firmie One Sport, promotorowi reprezentacji, która wspólnie z PZM bardzo mocno dba o kadrę biało–czerwonych.

Karol Lejman, prezes firmy One Sport, promotora reprezentacji oraz cyklu Speedway Euro Championship, a także FIM Speedway U21 World Championship dodaje:

– Jesteśmy dumni z faktu podpisania listu intencyjnego ze spółką Anwil. To pokazuje, że firmy, które do tej pory nie działały w żużlu, dostrzegają wielkość tej dyscypliny w naszym kraju i chcą się z nią utożsamiać. Jesteśmy w stanie zapewnić, że imprezy z udziałem reprezentacji Polski dostarczą wiele emocji.