Główny partner portalu

fot. Facebook Ipswich Witches
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Władze brytyjskiego żużla przedstawiły już szczegółowy terminarz na sezon 2021. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozgrywki na Wyspach ruszą w maju. Mistrz Premiership zostanie wyłoniony w meczach finałowych, które zaplanowano na 11 i 14 października.

Sezon na Wyspach otworzą pojedynek Belle Vue Aces z King’s Lynn Stars oraz starcie Ipswich Witches z Peterborough Panthers. Na 3 maja zaplanowano też mecz Wolverhampton Wolves z Sheffield Tigers, ale oficjalny termin tego spotkania nie został jeszcze potwierdzony.

Co bardzo istotne dla brytyjskiego speedwaya, wiadomo już, że transmisje z części meczów przeprowadzi stacja Eurosport. – Kiedy widzisz harmonogram spotkań, to wtedy wszystko zaczyna być bardziej realne. Cieszymy się, że możemy ściśle współpracować z Eurosportem na początku nowej, ekscytującej ery sportu w tym kraju – mówi Chris Louis, promotor Ipswich Witches, na łamach oficjalnej strony speedwaygb.co.uk.

Poza przedstawieniem planu na rozgrywki ligowe, Brytyjczycy wskazali również datę rozegrania finału indywidualnych mistrzostw Wielkiej Brytanii. Wiadomo już, że zawody odbędą się 16 sierpnia, w Manchesterze.

Terminarz SGB Premiership na majowe mecze sezon 2021 dostępny jest pod tym linkiem. Kolejne miesiące rozpisane są w zakładce Fixtures/Results.