Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już niebawem poznamy zwycięzcę 89. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na Sportowca Roku. Swoje głosy oddali już nominowani do tej nagrody. Zgodnie z przewidywaniami, zdecydowaną faworytką jest Iga Świątek. Na nią również wskazał żużlowy przedstawiciel w plebiscycie – Bartosz Zmarzlik.

 

Za Bartoszem Zmarzlikiem jest fantastyczny rok. 28-latek wygrał niemal wszystko co się dało. Od zawodów indywidualnych na drużynowych kończąc. Nic więc dziwnego, że w środowisku panuje przeświadczenie, że ma on spore szanse na swój drugi triumf w plebiscycie na Sportowca Roku.

Głosowanie samych nominowanych pokazuje jednak, że lider Platinum Motoru Lublin ma bardzo mocną konkurentkę. Mowa oczywiście o Idze Świątek, która w 2023 roku znów osiągała wielkie sukcesy. Na jej konto wpadły turnieje Roland Garros oraz WTA Finals. Dodatkowo tenisistka z Raszyna zakończyła kolejny rok na szczycie rankingu WTA.

To, że osiągnięcia Świątek są na tę chwilę bardziej doceniane widać w rankingu nominowanych. Tenisistka zebrała niemal komplet punktów i została uznana za najlepszą aż 21 razy. Ze schematu wyłamali się Michał Bryl, Ewa Swoboda i sama Świątek, która nie zagłosowała na siebie. Co ciekawe, polska sprinterka na szczycie wskazała właśnie najlepszego żużlowca świata.

1. Świątek, 2. Lewandowski, 3. Żyła – tak głosował Zmarzlik

A jak głosował sam Zmarzlik? Na pierwszym miejscu umieścił Świątek. Dość zaskakujący może być jego drugi wybór. Jako jeden z niewielu nominowanych umieścił w trójce Roberta Lewandowskiego. Trzecia pozycja w zestawieniu żużlowca przypadło Piotrowi Żyle.

Po zsumowaniu głosów sportowców Zmarzlik zajmuje drugą pozycję ex aequo z Natalią Kaczmarek. Do prowadzącej Świątek traci 44 oczka. Oczywiście najistotniejszy w głosowaniu jest werdykt kibiców. Ten poznamy już w sobotę podczas Balu Mistrzów Sportu.

Ranking Sportowca Roku według nominowanych:

[1.] IGA ŚWIĄTEK – [63 pkt]

[2–3.] Natalia Kaczmarek, Bartosz Zmarzlik – [19]

[4.] Aleksander Śliwka – 14

[5.] Piotr Żyła – [5]

[6–7.] Drużyna szpadzistek (Renata Knapik Miazga, Magdalena Pawłowska, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Ewa Trzebińska), Robert Lewandowski – [4]

[8.] Wojciech Nowicki – [3]

[9–13.] Dawid Kubacki, Adrian Meronk, Mateusz Ponitka, Magdalena Stysiak, Ewa Swoboda – [2]

[14–16.] Krzysztof Chmielewski, Hubert Hurkacz, Oskar Kwiatkowski – [1]

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Anders Thomsen: Liczę, że to będzie mój rok. Stal jest mocna (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Ceny karnetów na stadionach Speedway 2. Ekstraligi. ROW niechlubnym liderem – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)