Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Adrian Gała. Foto: Ola Gandurska, Start Gniezno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Początek tegorocznego sezonu był niezwykle pechowy dla Adriana Gały. Przypomnijmy, że nowy zawodnik Abramczyk Polonii, podczas ćwierćfinału IMP na torze w Bydgoszczy uczestniczył wraz z Piotrem Protasiewiczem w groźnie wyglądającym wypadku, w wyniku którego doznał urazu kręgosłupa. Teraz czeka go rehabilitacja, nim ponownie zasiądzie na żużlowym motocyklu. W trudnych chwilach może jednak liczyć na wsparcie kolegów z macierzystej drużyny.

Na zakończenie żużlowego weekendu Aforti Start Gniezno pokonał na wyjeździe tarnowską Unię, odnosząc pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w ramach rozgrywek eWinner 1 Ligi. Po meczu zawodnicy nie kryli radości, jednak nie zapomnieli przy tym o swoim kontuzjowanym koledze. Na tę okoliczność nagrali krótki filmik, w którym przekazują mu wyrazy wsparcia.

– Wiemy, że przechodzisz teraz trudne chwile i musisz kurować się w szpitalu. Jako drużyna chcemy przesłać ci gorące pozdrowienia. To zwycięstwo jest dla ciebie. Trzymaj się! – powiedział kapitan czerwono-czarnych, Oskar Fajfer w towarzystwie pozostałych zawodników oraz menedżera Rafaela Wojciechowskiego.

Kolejny mecz żużlowcy Startu rozegrają już w najbliższy czwartek. W ramach odrabiania zaległości z inauguracyjnej kolejki eWinner 1 Ligi podejmą u siebie ekipę Orła Łódź.

JORDAN TOMCZYK

PS. Autor niniejszego tekstu również życzy Adrianowi Gale szybkiego powrotu do zdrowia.