Andriej Kudriaszow. fot. Mariusz Misiek Matkowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wyjątkowa impreza odbędzie się w Opolu 23 lipca. Na stadionie Bedmet OK Kolejarza zostanie zorganizowany mecz charytatywny dla Andrieja Kudriaszowa, który był zmuszony zakończyć karierę przez walkę z rakiem płaskonabłonkowym. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc zawodnikowi.

 

Historią byłego zawodnika od kilku miesięcy żyje środowisko żużlowe. Andriej Kudriaszow od ponad roku walczy z rakiem płaskonabłonkowym. Sytuacja stała się na tyle poważne, że niezbędna okazała się amputacja nogi, mimo prób jej ratowania. Na szczęście w ostatnich tygodniach zawodnik czuje się lepiej i dla najbliższych stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Podczas walki Andrieja z chorobą zostało przeprowadzonych kilka akcji charytatywnych. Kibice wciąż mogą wpłacać pieniądze na specjalną zrzutkę założoną przez „polską mamę” zawodnika – Anetę Kuźniar. Część żużlowców przekazywała również gadżety na licytacje. Na tym jednak nie koniec. Specjalne zawody poświęcone zawodnikowi zostaną rozegrane 23 lipca.

Podczas wyjątkowego meczu zmierzą się Drużyna Andrieja oraz WTS Sparta Wrocław. Co ważne, udział w zawodach potwierdziło już kilku znakomitych żużlowców. Mowa o Artiomie Łagucie, Januszu Kołodzieju czy Andrzeju Lebiediewie. W kolejnych dniach będą ogłaszani kolejni uczestnicy charytatywnych zmagań na opolskim stadionie.

Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu, a także ciągłym wspieraniu zbiórki dla zawodnika. Andriej potrzebuje środków na leczenie, rehabilitację oraz zakup protezy. Wszystkie szczegóły jak pomóc Andriejowi Kudriaszowowi znajdziecie poniżej.