Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kilka chwil temu byliśmy świadkami dwóch spektakularnych transferów. Przyszłoroczny beniaminek, Texom Stal Rzeszów, pochwaliła się pozyskaniem Nickiego Pedersena, natomiast Abramczyk Polonia Bydgoszcz odpowiedziała zakontraktowaniem Krzysztofa Buczkowskiego. Wzmacnia się również kolejny pierwszoligowiec, Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

 

Klub poinformował o nawiązaniu współpracy z Mateuszem Tonderem, który w tegorocznym sezonie startował w zespole łódzkiego H.Skrzydlewska Orła. Dla wychowanka Falubazu był to ostatni sezon w kategorii zawodnika U24. Lepsze mecze przeplatał gorszymi, a jego średnia biegopunktowa na koniec sezonu wyniosła 1,418. Wydawało się, że 23-latek może mieć problem ze znalezieniem sobie pracodawcy na zapleczu PGE Ekstraligi, natomiast zaufać mu postanowili działacze gdańskiego Wybrzeża. W zespole znad morza będzie stanowił parę polskich seniorów wraz z Krzysztofem Kasprzakiem. Tonder ma zastąpić w drużynie Daniela Kaczmarka, który niedawno oficjalnie pożegnał się z drużyną i najpewniej zasili szeregi Orła.

Powoli krystalizuje się więc skład Wybrzeża na kolejny sezon. Najpierw klub poinformował, że na kolejny sezon zostanie kapitan zespołu, Nicolai Klindt, a także juniorzy – Miłosz Wysocki oraz Bartosz Tyburski. Kwestia krajowych seniorów też jest już wyjaśniona, więc w zespole pozostają dwa miejsca do obsadzenia. Wciąż nie wiemy, kto będzie czwartym seniorem w talii Eryka Jóźwiaka, a tajemnicą jest również nazwisko zawodnika U24. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że odejście Madsa Hansena z Wybrzeża jest przesądzone, aczkolwiek wciąż możliwe jest jego pozostanie w Gdańsku.