Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Krystian Pieszczek. Foto: KŻ Orzeł Łódź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Krystian Pieszczek został nowym kapitanem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Wychowanek klubu zastąpił w tej roli Mikkela Becha, który po sezonie 2020 wybrał się na żużlową emeryturę.

– Wybór był naturalny. Krystian to wychowanek naszego klubu, gdańszczanin, najdłużej jeździ w Wybrzeżu z obecnych zawodników. Skonsultowałem moją decyzję z Piotrem – wspólnie doszliśmy do wniosku, że to będzie najlepsza kandydatura. Krystian przyjął nominację, z czego bardzo się cieszymy – mówi na łamach oficjalnego serwisu gdańskiego klubu Eryk Jóźwiak, menadżer Wybrzeża.

– Rola kapitana w macierzystym klubie jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Zostałem doceniony przez sztab szkoleniowy, dzięki temu mogę być w tym miejscu. Na pewno będę chciał jak najlepiej dla całej drużyny, oddam serce, żebyśmy wszyscy osiągnęli wspólny cel, który założymy sobie przed sezonem – zaznacza Krystian Pieszczek w rozmowie z klubowymi mediami. Dla wychowanka Wybrzeża nadchodzący sezon będzie już ósmym w czerwono-biało-niebieskich barwach.

W minionych rozgrywkach Krystian Pieszczek był pewnym punktem swojego zespołu, notując średnio 1,956 punktu na bieg.