Główny partner portalu

fot. Wolfe Wittstock
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poznaliśmy pełny skład zespołu Wolfe Wittstock, który w przyszłym sezonie chce rywalizować w 2. Lidze Żużlowej. Kadra niemieckiego zespołu liczy na razie dziewięć nazwisk.

 

Valentin Grobauer, Brayden McGuinnes, Lukas Baumann – to trójka zawodników z największym doświadczeniem w kadrze Wolfe, choć nie można zapominać oczywiście o Stevenie Mauerze, który także nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii startów na żużlu. Ponadto mamy mieszankę doświadczenia z młodością – Mirko Woltera, Emila Breuma, Marlona Hegenera, Jakoba Femerlinga i Sama Jensena.

Bez wątpienia Frankowi Mauerowi należą się słowa uznania za halloweenową imprezę i połączoną z nią prezentacją zespołu, a także za szybkie i sprawne zbudowanie zbilansowanego składu. Należy się jednak zastanowić, czy takie zestawienie będzie miało rację bytu w 2. Lidze Żużlowej i czy ma sens z czysto sportowego punktu widzenia. Same chęci nie wystarczą, co dobitnie pokazał sezon 2021, a powtórki z kompletu porażek z całą pewnością nikt by nie chciał. Ani w Wittstock, ani w Polsce.