Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Bajerski: Hokej elementem przygotowań. Jestem zbudowany postępem młodzieży

fot. Klub Sportowy Toruń

We wtorek – 2 marca – rozpocznie się zgrupowanie beniaminka PGE Ekstraligi, eWinner Apatora Toruń. Zawodnicy, wspólnie ze sztabem szkoleniowym, mają w planach serię wspólnych treningów i zajęć, mających na celu przygotowanie fizyczne do startu sezonu. Jednym z elementów tych przygotowań ma być gra w… hokeja, co zbyt często w przypadku żużlowców się nie zdarza. Zgrupowanie potrwa do 7 marca.

Trzeba przyznać, że wspólna gra w hokeja to dość nietypowy sposób na przygotowanie zawodników do jazdy na motocyklach. Trenerowi Tomaszowi Bajerskiemu zależy jednak, aby ich kondycja fizyczna stała na jak najlepszym poziomie. A prywatnie szkoleniowiec jest miłośnikiem hokeja.

– Hokej trenujemy regularnie tu na miejscu, w Toruniu. Ja postanowiłem wdrożyć to jako element przygotowania do sezonu z jednego prostego powodu. Chodzi o to, aby się zmęczyć. Gra w hokeja przypomina trening interwałowy, podczas którego nieustannie zrywasz się i odpoczywasz, tak w kółko. Wymaga to bardzo dobrego przygotowania fizycznego, co pozwoli moim chłopakom podbudować swoją kondycję fizyczną. W żużlu jest podobnie. Zawodnik chwilę odpoczywa w parkingu, po czym wsiada na motocykl i dostaje przysłowiowego “kopniaka” podczas wyścigu – wyjaśnił Tomasz Bajerski.

Menedżer Aniołów odniósł się także do młodzieży. Przyznaje, że jest bardzo zdumiony postępami, jakie robią, a także ich zaangażowaniem w treningi.

– Muszę przyznać, że jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony, a nawet zdumiony postawą moich juniorów. Chłopcy robią niesamowite postępy. Uważam, że ich jazda w sezonie będzie dużo bardziej dojrzała oraz przede wszystkim skuteczna. Naprawdę wzięli sobie do serca wszelkie wskazówki. Regularnie ćwiczą, trenują. Wszystko idzie we właściwym kierunku, aby ich wyniki były zadowalające – podsumował trener beniaminka ekstraligowych rozgrywek.

SEBASTIAN SIREK

CASH BROKER

5 Responses

  1. Zlecą z hukiem jak poprzednio i tyle będzie z tego Apatora.Napinka przed sezonem jak zawsze a prawda zupełnie inna bo dwa razy w palnik dostaną od Motoru.Tam w ogóle nie ma szkolenia,nie ma atmosfery to jak można mówić o wygrywaniu.Kabaret.

  2. Ty uważaj żebyście nie wrócili tam gdzie większość czasu spędziliście, choć osobiście nie mam nic do Motoru Lublin, wręcz przeciwnie kibicuje im choć mieszkam w Toruniu… To na takich pustych Gości wypowiadający się w tak mało skomplikowany sposób jak Ty to zaprezentowałeś, to już mam alergię i to mocną!! Po co takie komentarze, lepiej byś napisał że będziecie silni i wygracie ligue a nie przyp…. sie do tego co Cię powinno najmniej obchodzić. Myślę, że w Toruniu atmosfery nie było to fakt ale zmieniło się to wraz z przybyciem do Torunia w roli trenera Tomasza Bajerskiego. Czas pokaże jak będzie, obyś nie musiał milczeć po meczu Motoru w Toruniu…

  3. Sam jestem ciekawy jak zaprezentuje się Toruń, zwłaszcza w kilku pierwszych starciach. Zobaczymy czy Paweł i Adrian będą w formie, pewnie kibice Apatora też są ciekawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.