Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Oskar Fajfer fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Oskar Fajfer został mianowany przez menedżera Rafaela Wojciechowskiego nowym kapitanem gnieźnieńskiego Aforti Startu. Tym samym wychowanek klubu z pierwszej stolicy Polski przejął tę funkcję od Juricy Pavlica, który zakończył już swoją żużlową karierę. Dla samego zawodnika to bez wątpienia nagroda za dobrą postawę w ubiegłorocznych rozgrywkach eWinner 1. Ligi.

– Oskar Fajfer to nasz najlepszy senior z poprzedniego sezonu. To znakomity zawodnik, który jest zarazem bardzo pomocny dla juniorów oraz pozostałych kolegów z drużyny. Jest też bardzo zżyty z Gnieznem i zawsze mocno udziela się podczas treningów, chcąc pomóc innym zawodnikom. Uważam, że jest to znakomita kandydatura na kapitana naszego zespołu. Oskar przyjął tę funkcję i bardzo się z tego powodu cieszę – powiedział przed kamerą Start TV menedżer Rafael Wojciechowski.

– Bardzo mi miło, że sztab szkoleniowy postanowił mi zaufać i powierzyć opaskę kapitana. Na pewno dam z siebie jeszcze więcej, niż w zeszłym sezonie, aby osiągać wraz z drużyną jak największe sukcesy. Staram się być przyjacielem dla wszystkich kolegów z zespołu i zawsze służyć każdemu radą – dodał nowy kapitan Startu Gniezno.

Przypomnijmy, że Oskar Fajfer startował w czerwono-czarnych barwach jako młodzieżowiec. Następnie zdobywał punkty dla Unibaxu Toruń oraz Wybrzeża Gdańsk, z kolei w 2019 roku powrócił do macierzystej drużyny, już jako senior i od tamtej pory stanowi jej mocne ogniwo. W ubiegłorocznych rozgrywkach pierwszoligowych wykręcił najlepszą średnią biegopunktową spośród wszystkich zawodników Startu Gniezno (2,088).

To nie jedyne wyróżnienie dla nowego kapitana Startu w trakcie zimowej przerwy od ligowego ścigania. Na początku lutego został bowiem uznany najlepszym sportowcem w swoim mieście, podczas dorocznej Gali „Orzeł Gnieźnieńskiego Sportu”.

JORDAN TOMCZYK