Główny partner portalu

fot. Róża Koźlikowska - @FotRose
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Stało się. Menedżer eWinner Apatora Toruń – Tomasz Bajerski – zostaje w drużynie z Torunia. Mimo spekulacji, jakoby menedżer miał opuścić Gród Kopernika, toruński klub poinformował, że w sezonie 2022 drużynę poprowadzi były zawodnik Apatora. 

 

Popularny „Bayer” jest wychowankiem klubu z Torunia. Jako żużlowiec reprezentował Apator w latach 1992 – 1996 oraz 2001 – 2004. Po zakończeniu kariery zawodniczej, Bajerski nie rozstał się z żużlem, zdobywając uprawnienia trenerskie. W sezonie 2017 zadebiutował w roli szkoleniowca PSŻ-u Poznań. Ze Skorpionami, w sezonie 2019, był bardzo blisko awansu do eWinner 1. Ligi. W finale 2. Ligi drużyna z Poznania musiała uznać wyższość Polonii Bydgoszcz.

Po historycznym spadku ówczesnego Get Well Toruń, torunianie chcieli wrócić do korzeni, przywracając nazwę „Apator” oraz opierając skład na osobach wywodzących się z Torunia. Wybór padł na Tomasza Bajerskiego, który miał za zadanie przywrócić Anioły do PGE Ekstraligi. Cel został zrealizowany, a w następnym sezonie podopieczni Bajerskiego utrzymali się w lidze, dzięki czemu kolejne przedsezonowe aspiracje zostały wykonane.

Tomasz Bajerski ma podwójny powód do zadowolenia, bowiem ogłoszenie pozostania wychowanka Apatora zbiegło się z jego urodzinami. Jako redakcja, w dniu urodzin, również życzymy samych pomyślności dla sympatycznego trenera.