Żużel. To nie koniec żużlowych emocji. Rusza sprzedaż biletów na Indywidualne Mistrzostwa 2. LŻ

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Mimo, że ligowy sezon dobiegł końca, to nadal czekają nas emocje. 14 października na tor w Pile zjedzie się cała śmietanka drugoligowców, by powalczyć o miano najlepszego zawodnika 2. Ligi Żużlowej. Ruszyła już sprzedaż biletów na to wydarzenie.

 

Na zakończenie sezonu 2023 na torze w Pile odbędą się EF Serwis Mercedes-Benz Indywidualne Mistrzostwa 2. Ligi Żużlowej. Zawody, które wyłonią najlepszego zawodnika tej klasy rozgrywkowej, rozpoczną się w sobotę, 14 października o godzinie 14.30 na stadionie Asta Arena przy ul. Bydgoskiej 76. Bilety już pojawiły się w sprzedaży online. Można kupować je na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Na starcie stanie 16. najlepszych zawodników 2. Ligi, wyłonionych na podstawie średniej biegopunktowej po rundzie zasadniczej. Rezerwowymi będą dwaj juniorzy z klubów drugoligowych. Odbyło się już losowanie numerów startowych.

Reguły turnieju są następujące: czeka nas 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa miejsca walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Wyniki wyścigu finałowego ustalą ostateczną kolejność czołówki turnieju.

Zawody będą oficjalnym zakończeniem sezonu na torach 2. Ligi Żużlowej. Przypomnijmy, że rozgrywki te wygrała drużyna Texom Stali Rzeszów, która w finale play off okazała się lepsza od Ultrapur Startu Gniezno.

Lista startowa IM 2. Ligi

1. Hubert Łęgowik (Ultrapur Start Gniezno) – 1,889
2. Robert Chmiel (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 2,032
3. Artur Mroczka (Enea Polonia Piła) – dzika karta
4. Joshua Pickering (Ultrapur Start Gniezno) – 1,900
5. Matic Ivaćić (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 1,917
6. Ryan Douglas (Metalika Recycling Kolejarz Rawicz) – 2,250
7. Tim Sorensen (Ultrapur Start Gniezno) – 2,105
8. Adam Ellis (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 2,220
9. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 1,915
10. Rene Bach (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 1,983
11. Samuel Masters (Ultrapur Start Gniezno) – 2,159
12. Adrian Cyfer (Enea Polonia Piła) – 2,327
13. Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów) – 2,185
14. Jacob Thorssell (Texom Stal Rzeszów) – 2,077
15. Peter Kildemand (Texom Stal Rzeszów) – 2,088
16. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 2,317

Ceny biletów:

Trybuna VIP (miejsca numerowane):

VIP Gold – 200 zł (w cenie catering – napoje alkoholowe niskoprocentowe i napoje niealkoholowe, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na trybunie VIP)

VIP Silver – 100 zł (w cenie program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na trybunie VIP)

Trybuna Start (miejsca numerowane):

Normalny – 45 zł

Ulgowy – 35 zł (młodzież szkolna ucząca się w szkołach średnich – liceach, technikach, studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

Dziecięcy – 15 zł (dzieci w wieku szkolnym 7-15 lat)

Pozostałe Sektory:

Normalny – 35 zł

Ulgowy – 25 zł (młodzież szkolna ucząca się w szkołach średnich – liceach, technikach, studenci do 25 roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

Dziecięcy – 10 zł (dzieci w wieku szkolnym 7-15 lat)

Dzieci do lat 6 – bezpłatnie – wstęp z pełnoletnim opiekunem

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 10 października – pod adresem mailowym: [email protected], wpisując w temacie wiadomości „Bilet IM 2. Ligi Piła”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej.