Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Rusza tegoroczny cykl zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu. Od ubiegłego roku ma rozszerzoną formę -o tym, kto zdobędzie to miano, decyduje nie jeden, a trzy turnieje finałowe. Świąteczny czwartek 8 czerwca to data premiery pierwszego „odcinka” tego miniserialu. Przy ul. Hetmańskiej 69 w Rzeszowie w roli głównej wystąpi Bartosz Zmarzlik.

 

Trzykrotny polski mistrz świata od czterech lat nie schodzi z podium Indywidualnych Mistrzostw Polski. W latach 2019-2020 w turniejach w Lesznie zajął drugie miejsce. Dwa lata temu osiągnął kolejny stopień swojej kariery, stanął bowiem na najwyższym stopniu podium po raz pierwszy życiu. Powtórzył to także w ubiegłym roku, po rozszerzonej rywalizacji w Grudziądzu, Krośnie i Rzeszowie. Dwie z tych lokalizacji ugoszczą zawodników także w tym roku, jednak miejsce Grudziądza zajmie Piła.

Początek sezonu nie był udany dla naszego mistrza, który po raz pierwszy od lat zanotował nieco słabsze rezultaty od tych, do których przyzwyczaił fanów. Wkrótce jednak wrócił do dobrej dyspozycji, wygrywając rundy Speedway Grand Prix w Goričan i stając na trzecim stopniu podium turnieju w Warszawie. Wprawdzie w ostatnim turnieju w Pradze wypadł poza podium, jednak w meczach ligowych prezentuje naprawdę wysoką formę. Czy turniej w Rzeszowie padnie jego łupem, tak jak miało to miejsce rok temu?

Zupełnie inaczej radził sobie od początku tego sezonu Janusz Kołodziej. Zawodnik Fogo Unii Leszno, mający na koncie cztery tytuły najlepszego zawodnika naszego kraju, od pierwszej kolejki był filarem nękanego pechem zespołu wielokrotnych mistrzów Polski. Podczas ligowego spotkania Fogo Unii z ebut.pl Stalą Gorzów w swoim pierwszym starcie zaliczył nieprzyjemny upadek po błędzie Oskara Palucha. Choć początkowo dawano kibicom nadzieję, że pojawi się jeszcze na torze, tak się nie stało. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że „Koldi” nie doznał złamań i nie czeka go przerwa w startach. Zobaczymy go więc w stolicy Podkarpacia.

Ostatnie mecze ligowe miały jednak wpływ na listę startową rzeszowskich zmagań. W tym samym meczu, co Janusz Kołodziej, ucierpiał młody reprezentant ebut.pl Stali Wiktor Jasiński, który nie pojawi się na torze. Nie wystartuje też trzeci zawodnik grudziądzkiego turnieju IMP Challenge, Adrian Gała. Dla zawodnika InvestHouse Plus PSŻ Poznań początek tego sezonu nie należy do udanych, a po niedzielnym upadku na torze w Gdańsku Gała postanowił wziąć krótki „urlop” od żużla i zregenerować siły. Wychowanka klubu z Gniezna zastąpi Mateusz Cierniak, pierwotnie drugi rezerwowy.

Do Rzeszowa nie wybierze się także Dominik Kubera, wciąż odczuwający skutki upadku podczas kwalifikacji do SGP na Stadionie Narodowym w Warszawie. Skutki ostatnich urazów odczuwa też Grzegorz Zengota. Jakub Miśkowiak zgłosił zwolnienie lekarskie. Zastąpią ich zawodnicy rezerwowi, czyli świetnie spisujący się ostatnio Bartłomiej Kowalski i Hubert Łęgowik. Ten drugi ma atut w postaci znajomości toru-keszcze w zeszłym roku był zawodnikiem rzeszowskiego klubu.

W gronie zawodników nie zabraknie zarówno utytułowanych reprezentantów naszego kraju, jak wyżej wymienieni Janusz Kołodziej czy Bartosz Zmarzlik, pojawi się też „świeża krew”, jak np. fenomenalny Wiktor Przyjemski, najskuteczniejszy mimo młodego wieku zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Łącznie w akcji zobaczymy siedmiu zawodników, którzy zdobyli już tytuł. W tym gronie są Piotr Pawlicki, zwycięzca IMP Challenge, mistrz z 2018 roku, oraz Szymon Woźniak, triumfujący rok wcześniej w Gorzowie. Dzięki grudziądzkiemu turniejowi w mistrzostwach wystartują też Oskar Fajfer, Wiktor Lampart, Kacper Woryna i Krzysztof Buczkowski. Czy któryś z nich „namiesza” w stawce?

 

Lista startowa 1.finału IMP Canal+Online Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rzeszowie:

1. Marcin Nowak (TEXOM Stal Rzeszów)

2. Wiktor Przyjemski (ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz)

3. Janusz Kołodziej (FOGO Unia Leszno)

4. Maciej Janowski (BETARD Sparta Wrocław)

5. Piotr Pawlicki (BETARD Sparta Wrocław)

6. Mateusz Cierniak (PLATINUM Motor Lublin)

7. Jarosław Hampel (PLATINUM Motor Lublin)

8. Wiktor Jasiński (ebut.pl Stal Gorzów)

9. Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów)

10. Wiktor Lampart (FOR NATURE SOLUTIONS KS Apator Toruń)

11. Oskar Fajfer (ebut.pl Stal Gorzów)

12. Patryk Dudek (FOR NATURE SOLUTIONS KS Apator Toruń)

13. Mateusz Świdnicki (CELLFAST Wilki Krosno)

14. Kacper Woryna (TAURON Włókniarz Częstochowa)

15. Bartosz Zmarzlik (PLATINUM Motor Lublin)

16. Krzysztof Buczkowski (ENEA Falubaz Zielona Góra)

17. Bartłomiej Kowalski (BETARD Sparta Wrocław)

18. Hubert Łęgowik  (Start Gniezno)

Obszerną ofertę na Canal+ online IMP znajdziecie u naszego partnera forBET (18+). Rejestrując się z naszym kodem otrzymujesz dodatkowe bonusy. Po szczegóły kliknij w baner poniżej.

#wspolpracareklamowa

forBET Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karalny.