Główny partner portalu

Peter Kildemand
Peter Kildemand fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Aforti Start Gniezno nie przystąpi do meczów z ROW-em Rybnik i Arged Malesą Ostrów Wielkopolski w najmocniejszym składzie. Wszystko przez problemy zdrowotne Peter Kildemand. Duńczyk po upadku w Metal Speedway League ma zalecony odpoczynek i nie będzie mógł wziąć udziału w starciach, które zostaną rozegrane w poniedziałek i wtorek.

 

Kildemand uczestniczył w wypadku podczas meczu swojej duńskiej drużyny – Team Fjelsted. Duńczyk nie jest w pełni sił i lekarze zalecili mu kilkudniową przerwę. Co istotne, 32-latek będzie gotowy na sobotni rewanż z rybniczanami.

Wiadomo już, że zawodnikiem, który zastąpi Kildemanda będzie Kevin Fajfer. Młody zawodnik pokazał się z dobrej strony w kilku meczach poprzedniego sezonu. Ostatecznie zakończył rozgrywki ze średnią 1,321 punktu na bieg.

Przypomnijmy, że Kildemand to na ten moment drugi (ex aequo z Frederikiem Jakobsenem) najskuteczniejszy żużlowiec gnieźnian w eWinner 1. Lidze 2021. W dotychczasowych spotkaniach punktował on na poziomie 1,875 oczka na wyścig.