Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wraz z przejęciem drugiego szczebla rozgrywkowego przez Ekstraligę Żużlową, kluby od sezonu 2025 będą musiały spełniać szereg warunków, by otrzymać licencję. Na obiekcie Energa Wybrzeża Gdańsk będą odbywać się prace modernizacyjne, które planowo mają się zakończyć w marcu 2024 roku. 

 

Przypomnijmy, że od sezonu 2025 każdy ośrodek, który będzie chciał ubiegać się o licencję w PGE Ekstralidze lub Speedway 2. Ekstralidze, będzie musiał mieć zamontowane odwodnienie liniowe. To ma powstać w Gdańsku już w marcu 2024 roku.

– Modernizację odwodnienia toru żużlowego planujemy zrealizować w przyszłym roku. Obecnie trwają końcowe prace związane z przygotowaniem projektu inwestycji. Po jego zatwierdzeniu ogłoszone zostanie postępowanie na wybór wykonawcy. Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą, będziemy chcieli zakończyć inwestycję w połowie marca 2024 roku – mówi Grzegorz Pawelec, główny specjalista ds. komunikacji w Gdańskim Ośrodku Sportu, w rozmowie z serwisem trojmiasto.pl.

To nie będzie jedyna zmiana na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Gdański Ośrodek Sportu będzie chciał również wymienić oświetlenie. które na ten moment nie spełnia norm GKSŻ. – Drugą niezbędną inwestycją do przeprowadzenia na Stadionie Żużlowym im. Z. Podleckiego jest wymiana oświetlenia toru i parku maszyn. Tutaj również trwają prace nad projektem modernizacji oświetlenia wraz z analizą nośności istniejących słupów. Przedmiotowa analiza ma dać odpowiedź czy zasadna będzie ich modernizacja, czy jednak korzystniejszym rozwiązaniem będzie budowa nowych. Obecnie prowadzimy rozeznanie rynku i porównanie kosztów – wyjaśnia Grzegorz Pawelec.

Zmiany mają nie tylko zapewnić gdańszczanom licencję na starty w Speedway 2. Ekstralidze, ale i w szerszej perspektywie jazdę również na tym najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Przypomnijmy, że niedawno Wybrzeże nawiązało współpracę z potężnym sponsorem jakim jest Energa z Grupy Orlen, a władze klubu mają mocarstwowe plany – w trzy lata awansować do PGE Ekstraligi.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Zmarzlik pobije wszystkie rekordy?! Legenda nie ma wątpliwości!

Żużel. Kołodziej wciąż na czele. Zmarzlik przegoni Pedersena?