Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Pomimo faktu, że w kalendarzu FIM 21 sierpnia widnieją zawody Grand Prix Challenge na torze w słowackiej Żarnowicy, ich rozegranie nie jest jednak jeszcze przesądzone. Organizatorzy imprezy wciąż walczą o to, aby impreza doszła do skutku.

Dziś władze cyklu Grand Prix przedstawiły kilka ważnych informacji. Ogłoszono, że w Pradze odbędą się dwie rundy IMŚ, a imprezy eliminacyjne do Grand Prix Challenge zostały przełożone na 19 czerwca. Działacze klubu z Żarnowicy czynią obecnie wszystko co w ich mocy, aby doprowadzić do rozegrania zawodów gwarantujących trzem najlepszym zawodnikom awans do cyklu wyłaniającego mistrza świata.

– Dzisiaj uczestniczyliśmy w spotkaniu w Bratysławie w Ministerstwie Edukacji, Nauki, Badań i Sportu z sekretarzem stanu i dyrektorem generalnym Sekcji Sportu. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby Grand Prix Challenge dało się zorganizować nawet w tym trudnym czasie. Przed nami na pewno jeszcze wiele pracy, spotkań i negocjacji, ale nigdy się nie poddajemy – można przeczytać w mediach społecznościowych słowackiego klubu. 

Wypada tylko mieć nadzieję, że do sierpnia obostrzenia związane z pandemią zostaną poluzowane na tyle, że słowackim działaczom uda się przeprowadzić zawody. Impreza rangi Grand Prix Challenge byłaby ukoronowaniem wieloletniej pracy Słowaków nad propagowaniem i rozwojem żużla w ich regionie.