Ruszyły rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. We wtorek, 20 kwietnia, odbyły się zawody w ramach 1. rundy z grupy B i D. W Gdańsku najlepszą drużyną okazali się gospodarze – Zdunek Wybrzeże Gdańsk, natomiast w Gnieźnie tryumfowali zawodnicy Lokomotivu Daugavpils.

Zawody w Gdańsku zaczęły się źle. Już w pierwszym biegu upadek zanotował zawodnik Apatora Toruń – Justin Stolp, który zahaczył o Wiktora Przyjemskiego na pierwszym łuku, w konsekwencji uderzając w dmuchaną bandę. Na szczęście żużlowiec wstał po paru minutach, będąc zdolnym do dalszej jazdy. Niestety nie był to jedyny upadek tego dnia. Z nawierzchnią toru zapoznawali się Hubert Gąsior, Seweryn Orgacki, Miłosz Wysocki, Amadeusz Szulist oraz Michał Gruchalski. Ten ostatni, mimo upadku, zdobył w zawodach 12 punktów w pięciu startach, wygrywając pewnie swoje cztery starty i prowadząc Zdunek Wybrzeże do zwycięstwa w zawodach. Dodajmy, że Gruchalski mógł wystartować jako senior ze względu na zmiany w regulaminie. Drugie miejsce zajęli zawodnicy Apatora Toruń. Liderem Aniołów był wychowanek gdańskiego klubu – Karol Żupiński (11 punktów w pięciu startach). Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Maszewski GKM-u Grudziądz. Prym w tej drużynie wiedli Mateusz Bartkowiak oraz Denis Zieliński (obaj po 10 punktów).

Runda w pierwszej stolicy Polski również stała pod znakiem upadków. O sporym pechu może mówić Szymon Szwacher, który w biegu 18. zaliczył groźny upadek. Zawodnik Budex Startu Gniezno został odwieziony do szpitala. W Gnieźnie rządziła jedna drużyna. Młodzieżowcy Lokomotivu Daugavpils zdobyli aż 49 punktów, nie pozostawiając złudzeń innym drużynom. Bezbłędny okazał się Danił Kołodinski (15 punktów w 5 startach). Na drugim miejscu uplasowali się żużlowcy z Ostrowa, dla której najwięcej punktów zdobył Jakub Krawczyk (10 w 5). Na trzecim miejscu zawody zakończyli gospodarze – Budex Start Gniezno. Najwięcej oczek dla czerwono – czarnych zdobył Marcel Studziński (9 punktów w 4 startach).

Dodajmy, że trzy inne turnieje pierwszej rundy DMPJ – w Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu i Tarnowie – zostały odwołane ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne.