Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów wybrany został prezes Polskiego Związku Motorowego na lata 2023-2027. Głosujący ponownie postawili na Michała Sikorę, który wspomnianą funkcję pełni od 2017 roku.

 

Zebranie delegatów odbyło się w sobotę i miało charakter sprawozdawczo-wyborczy. Najważniejszym punktem były oczywiście wybory szefa związku na kolejną kadencję. Michał Sikora przejął tę rolę po Andrzeju Witkowskim i będzie ją pełnił przynajmniej do 2027 roku.

– Dziękuję za zaufanie i ponowny wybór. Jestem przekonany, że sporty motorowe, tak jak dotąd będą cieszyły się w Polsce dużą popularnością, zaś nasza działalność pozasportowa przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na drogach – skomentował Michał Sikora w oficjalnym komunikacie.

Szef związku zaznaczył, co udało się osiągnąć w ostatnich latach. Podkreślił także znaczenie sportu żużlowego w naszym kraju. Polska może się pochwalić nie tylko trzykrotnym mistrzem świata – Bartoszem Zmarzlikiem, ale również zdecydowanie najsilniejszymi rozgrywkami – PGE Ekstraligą.

– Staramy się nadążać za zmieniającą się wciąż rzeczywistością. Wprowadzamy rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie klubów i zawodników, jak m.in. system Inside. Rozpoczęliśmy współzawodnictwo o tytuł Mistrza Polski w digital motorsporcie. Organizujemy imprezy rangi mistrzostw świata i Europy, mamy najlepszą ligę żużlową na świecie, a nasi zawodnicy w wielu dyscyplinach motosportu są po prostu najlepsi. Mamy świetną młodzież, która pozwala nam liczyć na sukcesy w przyszłości. Mocny akcent stawiamy na edukację i komunikację wokół bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajmują nas tematy ekologii, jak i równouprawnienia i zniesienia różnic w sporcie. I będziemy to kontynuować w najbliższych latach – dodał Sikora.

Elementami Walnego Zgromadzenia były także wybory na inne funkcje w Polskim Związku Motorowym. Przewodniczącym Głównej Komisji Rewizyjnej został Cezary Droszcz, Przewodniczącym Trybunału Marek Małecki, a na pierwszym konstytuującym posiedzeniu, w dniu Walnego Zgromadzenia Zarząd Główny wybrał ze swego grona Prezydium. Wiceprezesami Zarządu Głównego PZM zostali: Arkadiusz Sąsara i Bartosz Bieliński. Z kolei składy Głównych Komisji i Zespołów PZM zostaną zatwierdzone na posiedzeniach Zarządu Głównego jesienią oraz w styczniu 2024 roku.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Na korcie wygrywała z Jędrzejowską. Dziś dopinguje PSŻ Poznań – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Wiktor Przyjemski: Szkoda tych dwóch ostatnich biegów. Jazdę oceniam dobrze – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)