fot. Jakub Soboczyński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W poniedziałek, 19 kwietnia, na stadionie przy ulicy Sportowej 2 w Bydgoszczy odbędzie się mecz miejscowej Abramczyk Polonii z Unią Tarnów. Poznaliśmy awizowane składy na to spotkanie.

Tarnowianie źle zaczęli sezon. Na swoim koncie mają zero punktów po dwóch kolejkach. Na inaugurację bardzo wyraźnie przegrali u siebie ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk 35:55, a na domiar złego już w pierwszym biegu stracili swojego lidera – Nielsa Kristiana Iversena, który po kolizji z Jakubem Jamrogiem ma pękniętą łopatkę w dwóch miejscach. W drugiej kolejce osłabione Jaskółki postawiły się Orłowi Łódź, przegrywając 40:50, a świetny mecz pojechał Rohan Tungate, który zdobył 16 punktów w 6 startach. Dobrą informacją przed starciem w Bydgoszczy jest powrót Przemysława Koniecznego, który wraca do ligowego ścigania po przebyciu koronawirusa.

Z kolei dla bydgoszczan będzie to pierwszy mecz w sezonie. Zawodnicy Polonii mieli zmierzyć się na inaugurację z Arged Malesą Ostrów Wlkp., a w drugiej kolejce z Cellfast Wilkami Krosno, jednakże pierwszy mecz zostały odwołany z uwagi na opady deszczu i śniegu, natomiast mecz z Wilkami został wcześniej przełożony z racji na przedłużający się remont stadionu w Krośnie. Pomimo braku meczów, Jerzy Kanclerz może być zadowolony z formy swoich zawodników. Szczególnie wyróżniającą się może być Wadim Tarasienko, który imponował szybkością w sparingach, a w Kryterium Asów zajął bardzo wysokie drugie miejsce. Jedyną zagadką wydaje się forma Grzegorza Zengoty oraz juniorów bydgoskiej drużyny.

3. kolejka eWinner 1 Ligi – poniedziałek, 19 kwietnia – godzina 18 – transmisja: nc+Go, Canal+online

Awizowane składy:

Polonia Bydgoszcz: 9. Wadim Tarasienko 10. Adrian Gała 11. David Bellego 12. Grzegorz Zengota 13. Andreas Lyager 14. Mateusz Błażykowski 15. Nikodem Bartoch

Unia Tarnów: 1. Kim Nillson 2. Ernest Koza 3. Artur Mroczka 4. Alexander Woentin 5. Rohan Tungate 6. Dawid Rempała 7. Przemysław Konieczny

ADAM ŁUKSZA