Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Były mistrz świata na długim torze, Lukas Fienhage, został pierwszym zawodnikiem Polonii Piła w sezonie 2022. Niemiec ostatnio  jeździł w zespole gdańskiego Wybrzeża.

 

– Jest mi niezmiernie miło, że będę startował w Pile w sezonie 2022. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy powoli odbudowywali żużel w Pile. Wiem, że w tym klubie startował legendarny Hans Nielsen, a klub święcił w przeszłości duże sukcesy. Ja potrzebuję miejsca na „odbudowanie” się w polskiej lidze i jestem przekonany, że Piła to dobry wybór. Miałem propozycje z innych klubów, jednak sezon 2022 spędzę w Pile i jestem z tego faktu bardzo  zadowolony. Pozdrawiam wszystkich kibiców żużla w Pile. Do zobaczenia na stadionie! – mówi Lukas Fienhage, który do nowego sezonu przygotowuje się w Hiszpanii.

Zadowolenia z faktu pozyskania Niemca nie ukrywa prezes pilskiego klubu, Robert Sikorski. 

– Lukas to młody zawodnik. Ostatni sezon w jego wykonaniu do dobrych nie należał, ale jestem przekonany, że będzie bardzo ważnym ogniwem w naszej drużynie. O tym, że ma papiery na jazdę, nikogo nie trzeba przekonywać. Wierzymy, że będzie się w naszym zespole dobrze czuł i serdecznie witamy Lukasa w Pile – komentuje pozyskanie zawodnika prezes klubu.