Piotr Pawlicki fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Betard Sparta Wrocław podejmie w niedzielę For Nature Solutions KS Apator Toruń. Miejscowi są jak dotąd niepokonani w lidze, więc przed pogrążonymi w kryzysie Aniołami niełatwe zadanie. Wśród gospodarzy na przełamanie liczy z pewnością Piotr Pawlicki. 28-latek będzie chciał udowodnić, dlaczego to na niego powinien w przyszłym sezonie postawić prezes Andrzej Rusko.

 

W niedzielę czeka nas ciekawe starcie we Wrocławiu. Miejscowi podejmą For Nature Solutions KS Apator Toruń. Goście przyjeżdżają osłabieni, bowiem ponad tydzień temu urazu ręki nabawił się Wiktor Lampart, a niedawno nogę złamał Emil Poertner. Oznacza to, że pełne zaufanie od trenera otrzyma Nicolai Heiselberg, który zaimponował fanom w minionym spotkaniu z Fogo Unią Leszno.

Goście plasują się obecnie na piątym miejscu z dziesięcioma punktami. Zdecydowanie ten sezon nie idzie po ich myśli, a powodem jest między innymi słabsza dyspozycja Patryka Dudka, który jednak w ostatnim czasie notują małą zwyżkę formy. Zespół za uszy ciągnie Emil Sajfutdinow, który jest jednym z najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi. Sympatycy klubu z Torunia liczyli pewnie także na lepszą postawę Roberta Lamberta. Brytyjczyk mimo wszystko nie prezentuje się z tej strony, z której dał się poznać fanom Aniołów.

Gospodarze natomiast są w świetnym położeniu. Nie przegrali dotąd żadnego spotkania, dzięki czemu spełniają pokładane w nich przedsezonowe oczekiwania. Kluczową postacią w tym spotkaniu będzie z pewnością Piotr Pawlicki, który w dalszym ciągu szuka odpowiednich ustawień na domowy tor. Wychowanek leszczyńskiej Unii w ostatnim czasie notuje także słabsze wyjazdowe występy, w których wcześniej był jedną z najjaśniejszych postaci w drużynie. Istotną rolę odegra także Tai Woffinden. W kuluarach mówi się, że to właśnie, któryś z tej dwójki odejdzie po sezonie, a więc obaj zawodnicy mają wiele do udowodnienia.

12. kolejka PGE Ekstraligi

Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions KS Apator Toruń

Awizowane składy:

Betard Sparta: 9. Piotr Pawlicki, 10. Daniel Bewley, 11. Artiom Łaguta, 12. Tai Woffinden, 13. Maciej Janowski, 14. Kacper Andrzejewski, 15. Bartłomiej Kowalski, 16. -.

FNS KS Apator: 1. Patryk Dudek, 2. Paweł Przedpełski, 3. Robert Lambert, 4. Nicolai Heiselberg, 5. Emil Sajfutdinow, 6. Krzysztof Lewandowski, 7. Mateusz Affelt, 8. -.