Żużel. Jest powrót do składu Stali Gorzów! Czy Tauron Włókniarz odreaguje porażkę z Betard Spartą? (SKŁADY)

Wiktor Jasiński. fot. Facebook Stali Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W niedzielny wieczór czeka nas ciekawe starcie ebut.pl Stali Gorzów z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Oba zespoły zajmują miejsca w górnej części tabeli, dzięki czemu mogą już spokojnie czekać na fazę play-off. Pierwszy ich pojedynek opiewał w niesamowite emocje, gdzie gorzowianie do końca walczyli o pozytywny rezultat. Ostatecznie padł remis, co z pewnością do dziś siedzi w głowach zawodników klubu spod Jasnej Góry.

 

Gorzowska Stal stawiła czoła oczekiwaniom i pewnie zmierza ku fazie play-off. Wicemistrzowie kraju mają na koncie pięć zwycięstw, jeden remis i pięć porażek, co plasuje ich na czwartej pozycji. Na tym miejscu prawdopodobnie zakończą fazę zasadniczą, chyba że swoje punkty w końcówce potraci ich najbliższy rywali z Częstochowy.

Gospodarze będą mogli liczyć w tym spotkaniu na Szymona Woźniaka, który w minionym pojedynku w Lublinie zanotował nieprzyjemny upadek. Polak więcej razy nie pojawił się na torze, więc istniały obawy o jego niedzielny występ. Do składu powrócił Wiktor Jasiński, zastępując Mathiasa Pollestada. Norweg otrzymał swoją szansę właśnie w poprzednim meczu, lecz sztab szkoleniowy postanowił przywrócić 23-latka do zestawienia.

Tauron Włókniarz przed sezonem był typowany jako jeden z głównych faworytów tegorocznych rozgrywek. Drużyna zaliczyła jednak mały falstart, bowiem pierwsze zwycięstwo odnotowali dopiero w piątej kolejce. W pamięci kibiców z pewnością zostało do dziś pierwsze spotkanie z ebut.pl Stalą, kiedy to ekipa Lecha Kędziory roztrwoniła dziesięciopunktową przewagę, ostatecznie remisując. Następnie odnotowali fantastyczną passę zwycięstw, co doprowadziło ich do trzeciego miejsca w tabeli. W ostatnim meczu niestety dla nich zaliczyli zimny prysznic, przegrywając u siebie dość wysoko z Betard Spartą Wrocław.

12. kolejka PGE Ekstraligi

ebut.pl Stal Gorzów – Tauron Włókniarz Częstochowa

Awizowane składy:

ebut.pl Stal: 9. Szymon Woźniak, 10. Oskar Fajfer, 11. Martin Vaculik, 12. Wiktor Jasiński, 13. Anders Thomsen, 14. Oskar Paluch, 15. Mateusz Bartkowiak, 16. -.

Tauron Włókniarz: 1. Leon Madsen, 2. Maksym Drabik, 3. Kacper Woryna, 4. Jakub Miśkowiak, 5. Mikkel Michelsen, 6. Kajetan Kupiec, 7. Kacper Halkiewicz, 8. -.