Liczba tygodnia

Kliknij→

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

Żużel. Masters wierzy w awans rzeszowian do eWinner 1. Ligi. ” Mamy naprawdę dobry skład”

Tai Woffinden i Sam Masters. FOT. JĘDRZEJ ZAWIERUCHA.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sam Masters to jeden z zawodników, którzy zostali zakontraktowani przez 7R Stolaro Stal Rzeszów podczas listopadowego okienka transferowego. Patrząc na wyniki z sezonu 2020, 30-latka spokojnie można określać mianem lidera ekipy Żurawi. Australijczyk liczy, że nadchodzące rozgrywki będą dla niego udane i stawia sobie bardzo ambitne cele.

Co ciekawe, Masters jest jednym z dwóch zawodników, którzy zostali niedawno ściągnięci do zespołu z Hetmańskiej z opolskiego OK Bedmet Kolejarza. Na odejście z ekipy ze stolicy polskiej piosenki zdecydował się również Hubert Łęgowik.

– Z Hubertem spotkaliśmy się pierwszy raz w zeszłym roku w Opolu. Na torze jak i poza nim dogadujemy się bardzo dobrze, zdołaliśmy przywieźć kilka podwójnych zwycięstw 5:1, tak więc już nie mogę doczekać się ponownych startów w jednym zespole z Hubertem, a także resztą chłopaków, których mam nadzieję już za niedługo poznać nieco bliżej. Bardzo ważne jest, aby mieć takiego kolegę w drużynie, czy podczas wspólnego biegu w trakcie spotkań ligowych. Moim zdaniem mamy bardzo silną ekipę, która jest zdolna, aby zwyciężać i wygrać ligę w przyszłym sezonie – mówi Masters w rozmowie z mediami klubowymi.

Zawodnik z australijskiego Newcastle nie ukrywa, że postanowił wprowadzić pewne zmiany w przygotowaniach do sezonu. Tym razem rozpoczął on treningi zaraz po ostatnich zawodach minionych rozgrywek.

– Po standardowym sezonie zazwyczaj robiłem sobie miesięczny odpoczynek od speedwaya i treningów, natomiast z racji tego, że sezon 2020 był niezwykle krótki, to treningi rozpocząłem praktycznie na drugi dzień po zakończeniu ubiegłego sezonu. W trakcie przerwy zimowej przeszedłem również małą kontuzję nogi, natomiast trwało to około dwóch tygodni a teraz wszystko idzie ku lepszemu i treningi powoli wracają do normalnego trybu. W tej chwili jestem w Wielkiej Brytanii w Shropshire i sprawy pandemii oraz związane z nią ograniczenia wykluczają niestety jazdę na motocrossie. Pozostaje więc trening ogólnorozwojowy na siłowni oraz jazda na rowerze – tłumaczy Australijczyk.

Siódmy najskuteczniejszy zawodnik 2. Ligi Żużlowej 2020 ma nadzieję na to, że kolejny sezon będzie jeszcze lepszy w jego wykonaniu. Pod kątem indywidualnym chce on być najlepszy w lidze, drużynowo natomiast zamierza przyczynić się do awansu Stali do eWinner 1. Ligi.

– Na sezon 2021 zdecydowałem się na starty oczywiście w Rzeszowie, ale również w angielskiej Premiership oraz Championship, miejmy więc nadzieję, że ograniczenia w przemieszczaniu się nie utrudnią mi jazdy dla każdego z zespołów. Moim celem drużynowym jest oczywiście walka o najwyższe cele dla każdej z drużyn, jakim jest zwycięstwo w danej lidze. Tak jak wspomniałem, w Rzeszowie jest naprawdę dobry skład, więc wierzę w to, że z moją pomocą awansujemy do 1. ligi! Co do celów indywidualnych, to mierzę w wykręcenie najwyższych średnich biegopunktowych we wszystkich ligach i myślę, że moja forma fizyczna jak i baza sprzętowa jak najbardziej mi na to pozwolą – komentuje Masters.