Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Loram na zlocie klasyków w Toruniu. Zainteresował się repliką słynnej taksówki

Mark Loram i Sebastian Zając | fot. materiały prywatne

Jest 3 października 2015 roku. Tai Woffinden zdobywa tytuł mistrza świata, a na Motoarenie ogląda jego wyczyn Mark Loram. Brytyjski ulubieniec fanów z Torunia odwiedza także zlot klasycznych samochodów. Tam dostrzega go jeden z fanów z grodu Kopernika, który wykonał replikę słynnej taksówki z serialu “Zmiennicy”.

Pan Sebastian Zając to fan speedwaya. Pasjonuje się motoryzacją i dzięki pomocy żony, rodziny oraz przyjaciół wykonał replikę słynnej taksówki z serialu “Zmiennicy”. Fiat jest jego dumą, pokazuje go innym torunianom, którzy mogą sobie go wynająć na imprezy okolicznościowe. Swoją drogą – warto zerknąć TUTAJ.

– Jakieś 10 lat temu pojawił się taki zamysł, że chciałbym takiego fiata mieć na 30 urodziny. Budując ten projekt robiłem go dla siebie, gdyż jazda fiatem sprawia mi wielką przyjemność, a jeszcze bardziej jest mi miło, gdy jeżdżąc ulicami Torunia widziałem uśmiech na twarzach przechodniów jak i innych uczestników ruchu – opowiada nam pan Sebastian.

Replika taksówki z serialu “Zmiennicy” autorstwa Sebastiana Zająca. Fot. materiały prywatne

Zapytacie – co to ma wspólnego z żużlem. Tak się szczęśliwie złożyło, że w 2015 roku, przy okazji Grand Prix w Toruniu (złoty medal Taia Woffindena) przyjaciele wspierający Darcy’ego Warda postanowili połączyć “Klasyczne Zakończenie Sezonu” z imprezą charytatywnego dla Australijczyka. Tak się szczęśliwie złożyło, że był tam też pan Sebastian ze swoim fiatem i… Mark Loram.

– Było tam mnóstwo turystów, pasjonatów jak i kibiców speedwaya z różnych miast Polski i świata, zachwycających się autami z czasów PRL-u. Wtedy dostrzegłem Marka Lorama. Zaprosiłem go do nas i przedstawiłem koledze Łukaszowi, bratu Kamila I Emila Pulczyńskich, dwóch toruńskich wychowanków – wspomina Sebastian Zając

Mark Loram i Sebastian Zając na zlocie klasyków w Toruniu | fot. materiały prywatne

– Mark zaczął oglądać fiata i wypytywać co i jak, ale niestety nieznajomość języka nie ułatwiała mi zadania. Skończyło się na szybkiej próbie dialogu, fotkach i przybiciu piątki – wspomina ze śmiechem pan Sebastian.

Kto wie, może jeszcze uda się namówić mistrza świata z 2000 roku na podróż ulicami Torunia! Replika fiata pomogła już spełnić inne marzenie. Na przejażdżkę po Toruniu wybrał się z panem Sebastianem Mieczysław Hryniewicz odtwórca głównej roli Jacka Rzydkiewicza w serialu “Zmiennicy”. Wszystko działo się przy okazji festiwalu “Dwutakt”.

KONRAD MARZEC

LVBET

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.