Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Magnus Zetterstroem to niekwestionowana ikona na polskich torach. Szwed zapisał się do zbioru legend gdańskiego Wybrzeża, zaś z Polską pożegnał się w 2016 roku. Dziś popularny „Zorro” obchodzi swoje urodziny.

 

„Magnus” Hans Zetterstroem przyszedł na świat dziewiątego grudnia 1971 roku w Eskilstunie. Pierwsze kroki na polskich torach stawiał w Motorze Lublin w sezonie 1999. Po krótkim epizodzie na lubelszczyźnie przeniósł się do Rybnika, gdzie po sezonie ponownie wrócił do Motoru Lublin. Kolejne lata swojej kariery na polskich torach spędził w Stali Gorzów, GKM-ie Grudziądz, a także Starcie Gniezno.

W barwach Wybrzeża Gdańsk pierwszy raz wystąpił w 2008 roku. Atmosfera w zespole oraz przywiązanie do Morza Bałtyckiego spowodowały, że został tam na cztery lata. W roku 2012 zamienił Gdańsk ponownie na pierwszą stolicę Polski. Szwedzki obieżyświat po rocznym starcie w gnieźnieńskim klubie przeniósł się na dwa lata do Orła Łódź, który stawiał wówczas na doświadczonych graczy. Zetterstroem w 2014 roku stwierdził, że chciałby zakończyć karierę na polskich torach w barwach gdańszczan, gdzie startowało mu się najlepiej. Dlatego ostatnie lata Magnusa, czyli 2015 i 2016 mogliśmy obserwować w kevlarze klubu znad morza. Zetterstroem łącznie w Polsce przejechał 943 wyścigi w 190 meczach, natomiast w nich zdobył 1722 punkty.

W maju tego roku ukazał się wywiad z Magnusem za pośrednictwem naszej redakcji. Zawodnik wyjawił wówczas, że Gdańsk to jego drugi dom. – W Gdańsku poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy sprawili, że czuję się tutaj jak w domu. Zawsze mogłem liczyć na pomoc pracowników klubu. Na trybunach  panowała świetna atmosfera, zawsze czułem wsparcie kibiców. Miałem wielu miejscowych sponsorów, sporo pomocy otrzymałem ze strony miasta. Zawsze chętnie tu przyjeżdżam. Gdy jestem w domu w Szwecji potrzebuję piętnastu minut, by dojechać na lotnisko i polecieć do Gdańska. – mówił Magnus Zetterstroem.

 

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!