Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po kontrowersjach związanych z finałem Indywidualnych Mistrzostw Polski w Krośnie, triumfator tegorocznego cyklu został wyłoniony. Na łódzkiej Motoarenie ścigali się najlepsi polscy zawodnicy. Już po piętnastym wyścigu wiadome było, że to Bartosz Zmarzlik zwyciężył w całym cyklu i po raz trzeci został Indywidualnym Mistrzem Polski. Dalej jednak toczyła się zacięta walka o srebrny i brązowy medal. Rozstrzygnęła się ona dopiero w dodatkowym biegu. Wicemistrzem Polski został Maciej Janowski, zaś brązowy medal wywalczył Patryk Dudek. Dzisiejsze zawody padły z kolei łupem Janusza Kołodzieja.

 

W biegu pierwszym najlepiej wystartował Patryk Dudek. Przemysław Pawlicki pod koniec pierwszego okrążenia wyprzedził zawodnika Apatora Toruń i dowiózł trzy punkty. Trzecie miejsce zajął Jakub Miśkowiak, a zero punktów przywiózł do mety Wiktor Lampart. W drugiej gonitwie to Oskar Fajfer okazał się najszybszy. Janusz Kołodziej skrupulatnie go gonił i na drugim okrążeniu wyprzedził Fajfera. Jeszcze na pierwszym okrążeniu Wiktor Jasiński próbował dołączyć się do walki, jednak pozostał na trzeciej pozycji. Na ostatnim miejscu przyjechał Mateusz Świdnicki. W kolejnym biegu pierwsze miejsce zajmował Bartosz Zmarzlik, który szybko został wyprzedzony przez Jarosława Hampela. Za plecami lidera klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Polski przyjechali kolejno Kacper Woryna oraz Piotr Pawlicki. W czwartej gonitwie na pierwsze miejsce wysunął się Maciej Janowski, jednak Krzysztof Buczkowski upadł na tor. Bieg został przerwany, a z powtórki został wykluczony Dominik Kubera. W powtórce najlepiej wystartował Buczkowski, który z pewnością czuł na plecach Janowskiego. Mimo tego, zawodnikowi Sparty Wrocław nie udało się wyprzedzić Buczkowskiego, do tego musiał bronić się przed atakami Szymona Woźniaka.  

Druga seria rozpoczęła się od walki między Oskarem Fajferem a Jarosławem Hampelem o pierwsze miejsce. Za ich plecami, Patryk Dudek starał się utrzymać trzecią pozycję i bronił się przed atakami Dominika Kubery. Przed samą meta Jarosław Hampel wyprzedził zawodnika Stali Gorzów i zgarnął trzy punkty. W kolejnej gonitwie Bartosz Zmarzlik nie wystartował najlepiej, jednak momentalnie wysunął się na prowadzenie. Zbudowana przez niego przewaga nie pozwoliła na nawiązanie przez rywali kontaktu. Trzykrotny indywidualny mistrz świata przywiózł za plecami kolejno Krzysztofa Buczkowskiego, Jakuba Miśkowiaka i Mateusza Świdnickiego. Bieg siódmy został przerwany przez upadek Wiktora Lamparta, który został wykluczony. W powtórce na prowadzenie wysunął się Janusz Kołodziej, który zaraz po starcie wyprzedził pozostałych rywali – Macieja Janowskiego oraz Piotra Pawlickiego. W takiej kolejności zawodnicy przekroczyli metę. W biegu kończącym drugą serię startów najlepiej wystartował Przemysław Pawlicki, który musiał bronić się przed Szymonem Woźniakiem. Zawodnik Stali Gorzów wyprzedził w końcu Pawlickiego, a później jeszcze zrobił to Kacper Woryna. Ostatecznie Przemysław Pawlicki zdobył tylko jeden punkt. W tej gonitwie nie liczył się Wiktor Jasiński.  

W wyścigu dziewiątym Patryk Dudek walczył o pierwsze miejsce z Szymonem Woźniakiem. W końcu zawodnik Apatora wysunął się na prowadzenie, a Woźniak dowiózł dwa punkty. Za jego plecami Piotr Pawlicki i Mateusz Świdnicki. W kolejnej gonitwie na pierwszej pozycji jechał Oskar Fajfer, który musiał bronić się przed Maciejem Janowskim. Kacper Woryna, który był na trzecim miejscu, wykorzystał błąd Janowskiego i wyprzedził zawodnika Sparty Wrocław. Na ostatniej pozycji przyjechał Jakub Miśkowiak. W jedenastym biegu Hampel wysunął się na prowadzenie, jednak został wyprzedzony przez Wiktora Lamparta. Do tego musiał bronić się przed atakami Krzysztofa Buczkowskiego. Hampel jednak obronił dwa punkty. Za plecami Buczkowskiego przyjechał Wiktor Jasiński. Ostatni bieg trzeciej serii startów rozpoczął się od manewru Zmarzlika, który pozwolił mu na zdobycie pierwszej pozycji. O drugie miejsce walczyli Przemysław Pawlicki i Janusz Kołodziej. W tym pojedynku zwycięski był zawodnik Unii Leszno, który zdobył dwa punkty. Bez dorobku punktowego w tym biegu do mety dojechał Dominik Kubera.  

Czwarta seria startów rozpoczęła się od świetnego startu Janusza Kołodzieja, który od początku zajmował pierwszą pozycję. Do mety dowiózł trzy punkty, a za jego plecami kolejno Kacper Woryna, Patryk Dudek oraz Krzysztof Buczkowski. W czternastej gonitwie na pierwsze miejsce wysunął się Dominik Kubera. Za jego plecami oraz plecami Wiktora Jasińskiego toczyła się walka o trzecie miejsce między Jakubem Miśkowiakiem a Piotrem Pawlickim. Jeden punkt jednak zdobył zawodnik Włókniarza Częstochowa. Bieg piętnasty zakończył się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika, który jednocześnie przypieczętował wygraną w całym cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski. Za nim toczyła się walka o drugie miejsce między Szymonem Woźniakiem a Oskarem Fajferem. Ostatecznie to Woźniak dowiózł druga pozycję. Na ostatnim miejscu przyjechał Wiktor Lampart. W kolejnej gonitwie na prowadzenie wysunął się Maciej Janowski, który wyprzedził na pierwszym łuku wszystkich rywali. Podczas trzeciego okrążenia Hampel zbliżył się do Janowskiego, jednak ten obronił swoją pozycję. Za nimi przyjechał Przemysław Pawlicki oraz Mateusz Świdnicki.  

Ostatnia seria rundy zasadniczej zaczęła się od zwycięstwa Bartosza Zmarzlika, który już na pierwszym łuku wyprzedził Patryka Dudka. Za ich plecami toczyła się walka o trzecie miejsce między Jasińskim a Janowskim. Tym razem to Maciej Janowski przyjechał na ostatniej pozycji. W biegu osiemnastym najlepiej wystartował Jarosław Hampel, którego gonił Jakub Miśkowiak. Na drugim okrążeniu wyprzedził Hampela, który później został także wyprzedzony przez Janusza Kołodzieja. Na ostatniej pozycji przyjechał Szymon Woźniak. Kolejna gonitwa dostarczyła widowiska w postaci walki o pierwsze miejsce między Lampartem a Woryną. Trzy punkty przywiózł zawodnik Apatora Toruń. Za jego plecami na mecie zameldował się Kacper Woryna, dalej Dominik Kubera i Mateusz Świdnicki. W biegu dwudziestym o pierwsze miejsce walczył Oskar Fajfer z Przemysławem Pawlickim. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Buczkowski, którego próbował gonić Piotr Pawlicki, jednak bezskutecznie.  

W biegu barażowym na pierwsza pozycję wysunął się Jarosław Hampel, a tuż za nim na mecie zameldował się Patryk Dudek. Początkowo Kacper Woryna atakował Dudka, jednak przyjechał na trzecim miejscu. Na ostatniej pozycji został Oskar Fajfer. Tym samym Jarosław Hampel oraz Patryk Dudek awansowali do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski.  

W biegu finałowym Patryk Dudek wyszedł na prowadzenie, jednak został wyprzedzony przez Janusza Kołodzieja oraz Bartosza Zmarzlika. Patryk Dudek spadł na trzecią pozycję, zaś na ostatnim miejscu bieg zakończył Jarosław Hampel. Tym samym wyłoniło się podium trzeciej rundy Indywidualnych Mistrzostw Polski. Mimo tego, w tym momencie wciąż nie wiadomo kto zdobył srebrny i brązowy medal w całym cyklu IMP.

W dodatkowym biegu o srebrny medal pod taśmą stanął Patryk Dudek oraz Maciej Janowski. Zawodnik Sparty Wrocław miał lepszy moment startowy i wyszedł na prowadzenie, które utrzymał już do końca wyścigu. Tym samym Janowski został wicemistrzem Polski, a Dudek zdobył brązowy medal.

3. Finał Canal+ Online IMP w Łodzi:

1. Janusz Kołodziej 16 (3,3,2,3,2,3)
2. Bartosz Zmarzlik 16 (2,3,3,3,3,2)
3. Patryk Dudek 10 (3,1,3,1,2,2,1)
4. Jarosław Hampel 11 (3,3,2,2,1,3,0)
5. Oskar Fajfer 11 (2,2,3,1,3,0)
6. Kacper Woryna 9 (1,2,2,2,2)
7. Maciej Janowski 8 (2,2,1,3,0)
8. Przemysław Pawlicki 8 (3,1,1,1,2)
9. Krzysztof Buczkowski 7 (3,2,1,0,1)
10. Wiktor Lampart 6 (0,W,3,0,3)
11. Jakub Miśkowiak 6 (1,1,0,1,3)
12. Dominik Kubera 4 (W,0,0,3,1)
13. Wiktor Jasiński 4 (1,0,0,2,1)
14. Piotr Pawlicki 2 (0,1,1,0,0)
15. Mateusz Świdnicki 0 (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:

1. Pawlicki, Dudek, Miśkowiak, Lampart
2. Kołodziej, Fajfer, Jasiński, Świdnicki
3. Hampel, Zmarzlik, Woryna, Piotr Pawlicki
4. Buczkowski, Janowski, Woźniak
5. Hampel, Fajfer, Dudek, Kubera
6. Zmarzlik, Buczkowski, Miśkowiak, Świdnicki
7. Kołodziej, Janowski, Piotr Pawlicki
8. Woźniak, Woryna, Przemysław Pawlicki, Jasiński
9. Dudek, Woźniak, Piotr Pawlicki, Świdnicki
10. Fajfer, Woryna, Janowski, Miśkowiak
11. Lampart, Hampel, Buczkowski, Jasiński
12. Zmarzlik, Kołodziej, Przemysław Pawlicki, Kubera
13. Kołodziej, Woryna, Dudek, Buczkowski
14. Kubera, Jasiński, Miśkowiak, Piotr Pawlicki
15. Zmarzlik, Woźniak, Fajfer, Lampart
16. Janowski, Hampel, Przemysław Pawlicki, Świdnicki
17. Zmarzlik, Dudek, Jasiński, Janowski
18. Miśkowiak, Kołodziej, Hampel, Woźniak
19. Lampart, Woryna, Kubera, Świdnicki
20. Fajfer, Przemysław Pawlicki, Buczkowski, Piotr Pawlicki
Baraż: Hampel, Dudek, Woryna, Fajfer
Finał: Kołodziej, Zmarzlik, Dudek, Hampel
Bieg dodatkowy: Janowski, Dudek