Główny partner portalu

Francis Gusts. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Koniec sagi transferowej związanej z młodym Łotyszem, Francisem Gustsem. Żużlowiec został nowym zawodnikiem zespołu mistrza Polski, Betard Sparty Wrocław.

 

O Łotyszu zrobiło się głośno kilka tygodni temu – on sam w mediach przyznał, że już jest właściwie w Sparcie, a zaprzeczali temu działacze z Daugavpils.

– Na ten moment nie mogę niczego powiedzieć na sto procent. Nic na pewno jeszcze nie wiemy. Rozmawiamy i mam nadzieję, że koniec tych rozmów będzie pozytywny – mówił Gusts w październiku.

I chyba można powiedzieć, że koniec tych rozmów faktycznie jest pozytywny, ponieważ Łotysz dołącza do Betard Sparty Wrocław. To nie jest jego pierwszy kontakt z wrocławskim klubem – był już zakontraktowany jako gość w sezonie 2021, ale nie otrzymał powołania na żadne zawody. Miał za to okazję trenować na torze Stadionu Olimpijskiego.

W zakończonym niedawno sezonie Gusts startował w 2. Lidze Żużlowej w barwach Optibet Lokomotivu Daugavpils. Dla swojego klubu zdobył 115 punktów i 5 bonusów. Przełożyło się to na jedną z lepszych w drużynie średnią biegową na poziomie 1,791.