Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Rozłąka Jasona Doyla z reprezentacją Australii nie trwała długo. Mistrz świata z 2017 roku zdecydował, że jednak będzie reprezentował swój kraj w tegorocznych rozgrywkach drużyn narodowych i wystąpi już w meczu sparingowym z reprezentacją Polski. Menedżer Mark Lemon nie musi więc zastanawiać się kim zastąpić 37-latka.

 

O rozstaniu z reprezentacją Doyle poinformował pod koniec ubiegłego roku. Zawodnik Cellfast Wilków Krosno podkreślał wtedy, że chce się koncentrować na zmaganiach w cyklu Grand Prix oraz startach ligowych. Mówił też, że przyszedł czas na to, aby młodzi zawodnicy weszli do drużyny.

Na powrót zawodnika do drużyny narodowej wpłynął jego niedawny pobyt w rodzinnym kraju. Doyle nie chce odpuścić także niezwykle prestiżowej imprezy jaką niewątpliwie jest rozgrywany po raz pierwszy od sezonu 2017 Drużynowy Puchar Świata.

– Po ściganiu w indywidualnych mistrzostwach Australii, powrocie do domu tej zimy i ładowaniu baterii, miałem czas na zastanowienie się nad moimi międzynarodowymi zobowiązaniami. Drużynowy Puchar Świata wraca i będzie rozgrywany co trzy lata. Po prostu czułem, że jest to zbyt duża okazja, aby ją przegapić – mówi Doyle w rozmowie dla fimspeedway.com.

Taki ruch czołowego Australijczyka mocno ułatwia selekcję opiekunowi reprezentacji – Markowi Lemonowi. Na ten moment wydaje się, że pewniakami do startów są Jack Holder, Max Fricke oraz Jason Doyle. Menedżer może jeszcze korzystać z Chrisa Holdera, Brady’ego Kurtza czy Rohana Tungate’a.

– Cieszę się, że po pewnej refleksji i wielu dyskusjach o tym, co jest najlepsze dla Jasona i zespołu, zobaczymy go z powrotem w australijskim kevlarze w tym roku – zaznacza Mark Lemon.

Przypomnijmy, że na ten moment to właśnie Australijczycy mogą się tytułować najlepszą drużyną narodową na świecie. W lipcu Kangury sięgnęły po złoto Speedway of Nations w Vojens. Z Doylem w składzie ta reprezentacja także będzie groźnym rywalem dla Biało-Czerwonych podczas Drużynowego Pucharu Świata we Wrocławiu.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Co za mecz Kasprzaka! Polak z kompletem! (RELACJE) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Artiom Łaguta: Do prezesa dzwoniłem codziennie. Cały Wrocław chce złota (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)