Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Były mistrz świata, Australijczyk Jason Crump w nadchodzącym sezonie wystartuje w obu klasach rozgrywkowych ligi angielskiej. Okazuje się, że temat startów Australijczyka w lidze polskiej, pomimo wielu propozycji, definitywnie upadł. 

– Byłem pytany przez kilka polskich klubów o możliwość startu w ich barwach. Jednak uznałem ostatecznie, że nie są to propozycje, które byłyby dla mnie odpowiednie. Nie chcę do Polski wracać. Mam wystarczająco dużo stresu i pracy związanej ze startami w Anglii. Nie potrzebuję ponownie ścigać się w Polsce – mówi na łamach Speedway Star, Jason Crump. 

Były zawodnik wrocławskiego klubu nie ukrywa, że aby wrócić do pełnej, w jego mniemaniu, dyspozycji potrzebuje jak najwięcej startów. 

– Dla mnie to naturalne, że im więcej startujesz, tym bardziej się wjeżdżasz i forma tak naprawdę przychodzi sama. To jest w moim przypadku ważne. Ścigałem się w zimie w Australii i myślę, że to był dobry ruch. W czasie kiedy nie startowałem, przyznaję, zmieniło się wiele jeśli chodzi o przygotowanie sprzętu. Uczę się tego zatem nijako na nowo. Jak się jeździ na żużlu nie zapomniałem – podsumowuje były mistrz świata.