Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Fatalny karambol w Ostrowie Wielkopolskim wstrząsnął środowiskiem żużlowym. Patrick Hansen po bardzo mocnym uderzeniu w bandę ma podejrzenie urazu kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Krzysztof Mrozek, prezes ROW-u Rybnik, przyznał, że zawodnik przejdzie operację. Dodał, że sytuacja nie wygląda dobrze.

 

Do kraksy z udziałem Duńczyka doszło w trzecim biegu. W pierwszym łuku zrobiło się ciasno. Hansen zderzył się z Patrykiem Wojdyłą i zawodnicy na dużej prędkości wpadli w bandę. Kolejne meldunki wskazywały na poważne obrażenia u duńskiego żużlowca.

– Co mam powiedzieć? Nie jest dobrze. W tej chwili Patrick jest przewożony do szpitala w Kaliszu, gdzie przejdzie operację – przekazał sternik Rekinów.

Mrozek nie ukrywał też rozgoryczenia procedurą zaraz po upadku. Żużlowiec niepotrzebnie był wieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim zamiast bezpośrednio na operację do Kalisza.

– Pewnych rzeczy nie rozumiem. Może jestem za głupi albo za tępy. Jest lekarz tutaj i widzi jakie są rokowania, a wiozą mojego zawodnika do szpitala w Ostrowie, gdzie nie ma neurochirurgii. Godzinę czasu marnujemy. O co chodzi?! – mówił wzburzony prezes.

Czekamy na lepsze wieści ze szpitala. Trzymaj się Patrick!

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Straszna kraksa w Ostrowie! Motocykl na trybunach, podejrzenie urazu kręgosłupa u Hansena – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Włókniarz wzmacnia sztab szkoleniowy! Ułamek znów Lwem – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)