Główny partner portalu

fot. Stal Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Żużlowcy Stali Gorzów przygotowują się do sezonu 2021 podczas zgrupowania na Teneryfie. Zwieńczeniem drugiego pełnego dnia obozu była rywalizacja na gokartach. Za kierownicą najlepszy okazał się Duńczyk, Anders Thomsen.

Zanim jednak Stalowcy wsiedli do gokartów, odbyli (tradycyjny) kilkudziesięciokilometrowy trening rowerowy. Podczas przejażdżki gorzowianie zdobyli szczyt góry Masca. A młodzieżowcy zostali przez miejscowych obdarowani specjalnym prezentem.

W rywalizacji gokartowej najlepszy okazał się Anders Thomsen, który wyprzedził Szymona Woźniaka i Marcusa Birkemose’a.

– Cóż, znowu wygrałem w rywalizacji na gokartach (śmiech). Wiecie, to moje hobby i bardzo często trenuję wyścigi na gokartach. W Danii, gdy mam trochę wolnego czasu, często udaję się na tor, aby pojeździć. Dziś w kwalifikacjach zdobyłem pole-position. Następnie udało mi się dobrze wystartować i nie oddać prowadzenia aż do mety. Przez cały czas czułem jednak oddech Szymona Woźniaka na plecach, był naprawdę bardzo szybki. Ja się jednak nie oglądałem, czułem się pewnie i wygrałem – powiedział nam tuż po wyścigu Anders Thomsen.

Duńczyk pochwalił również swój klub oraz organizację obozu przygotowawczego na Teneryfie.

– To naprawdę wspaniałe uczucie być tutaj z całą drużyną. Prezes Marek Grzyb wszystko doskonale zorganizował, a my dzięki niemu i jego współpracownikom możemy teraz korzystać z uroków tego pięknego miejsca. Mamy znakomitą pogodę, wspaniałą atmosferę, spędzamy czas razem. To dużo lepsze aniżeli treningi w pojedynkę, w domu czy na siłowni. Będzie nam smutno, gdy przyjdzie stąd wracać (śmiech) – podsumował Thomsen

fot. Stal Gorzów
fot. Stal Gorzów
fot. Stal Gorzów