Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

4 grudnia w Tomaszowie Mazowieckim odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu. Startem w tych zawodach 28 sezon na lodowych torach rozpocznie Austriak, Frank Zorn, który w nadchodzącym sezonie ma zaskoczyć rywali motocyklem.

 

– Termin 4 grudnia nie jest oczywiście najlepszym, aby walczyć o medale, ale nic na to nie poradzimy. Czemu nie jest najlepszy? Z prostego względu, że akurat ja do tego momentu nie będę miał gdzie „ostro” potrenować – mówi ze śmiechem legendarny zawodnik. Jak się okazuje, ostatnie miesiące Zorn spędził nad budową i udoskonalaniem pewnych nowinek technicznych w swoim motocyklu.

– To prawda. Od początku kariery, czyli od prawie 30 lat, pracuję nad tym, aby być najlepszym. Mam pewne nowinki, choć równie dobrze można powiedzieć, że to całkiem od nowa zbudowany motocykl. Czy zaryzykuję nim start w Polsce – tego jeszcze nie wiem. Na pewno po zawodach w Tomaszowie będę go mocno testował w Szwecji, tak, aby był perfekcyjny na walkę o tytuł mistrza świata – podsumowuje Zorn.

Trwa sprzedaż biletów na European Individual Ice Speedway Championship.