Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zarówno Cellfast Wilki Krosno, jak i Abramczyk Polonia Bydgoszcz to zespoły, które w tym sezonie są stawiane w roli faworytów do awansu. W piątkowy wieczór w hicie kolejki okaże się, która z tych drużyn na ten moment jest nieco bliżej zrealizowania celu. Czy bydgoszczanie będą pierwszą ekipą, która ogra Tobiasza Musielaka i spółkę?

 

ŻUŻEL MOŻESZ OBSTAWIAĆ DO 500 ZŁOTYCH BEZ RYZYKA W FUKSIARZ.PL. ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

Cellfast Wilki Krosno – Abramczyk Polonia Bydgoszcz: piątek, 13 maja, 20:30, transmisja Canal+ Sports 5

Zespół z Podkarpacia jest na początku sezonu w zabójczej formie i przewodzi w ligowej stawce. Krośnianie są na pierwszej pozycji nawet mimo tego, że mają o jeden mecz mniej niż zespół ubiegłorocznego spadkowicza z PGE Ekstraligi, czyli Stelmet Falubazu Zielona Góra. Wilki jak na razie radzą sobie doskonale w roli ekipy, która jako „czarny koń” aspiruje do walki o awans do najlepszej żużlowej ligi świata. Trzy rozegrane spotkanie Wilków zakończyły się efektownymi zwycięstwami (50:40 z ROW-em Rybnik, 61:29 z H. Skrzydlewska Orłem Łódź i 51:39 z Zdunek Wybrzeżem Gdańsk). Szczególnie dziwić może bardzo wysoka wygrana z Łodzią, gdyż ta potrafiła urwać punkty Myszkom. Jedyną niewiadomą w zespole była postawa Rafała Karczmarza, który odstawał od reszty kolegów. Jednakże w ostatnim spotkaniu udowodnił, że ma papiery na dobrą jazdę. Pojedynek z Polonią będzie zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem na początku sezonu.

Ekipa z Kujaw i Pomorza z kolei zna już smak porażki. Na inaugurację musieli uznać wyższość zespoł0wi z Bawarii (43:47). Następnie przyszły dość łatwe zwycięstwa z Łodzią i Gdańskiem. Bardzo dobrą formę na początku sezonu prezentują Kenneth Bjerre, Wiktor Przyjemski oraz Matej Zagar. Ten drugi dobrze spisał się również w turnieju cyklu Grand Prix, w którym awansował do półfinału. Niepokoić może natomiast nierówna forma Mihaiłowa. Przy Legionów czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. Bydgoszcz przyjeżdża do Krosna rozpędzona, ale atut własnego toru może być mocną bronią miejscowych.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno: 9. Tobiasz Musielak, 10. Mateusz Szczepaniak, 11. Vaclav Milik, 12. Rafał Karczmarz, 13. Andrzej Lebiediew, 14. Franciszek Karczewski, 15. Krzysztof Sadurski.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 1. Daniel Jeleniewski, 2. Adrian Miedziński, 3. Kenneth Bjerre, 4. Oleg Mihaiłow, 5. Matej Zagar, 6. Wiktor Przyjemski, 7. Przemysław Konieczny.