Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
fot: Mateusz Stadnicki Stadion Żużlowy Kolejarz Opole
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Tuż przed startem sezonu Bedmet OK Kolejarz Opole pochwalił się zakontraktowaniem uzdolnionego Czecha, Petra Chlupáča. Żużlowiec pod okiem trenera Sekuli czyni postępy, a jego efektowna sylwetka cieszy oko wśród opolskich kibiców.

 

ŻUŻEL MOŻESZ OBSTAWIAĆ DO 500 ZŁOTYCH BEZ RYZYKA W FUKSIARZ.PL. ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ

W ostatnich dniach dużo działo się na stadionie w Opolu. Najpierw rozegrane zostało spotkanie w ramach U-24 Ekstraligi, a następnie dwa dni z rzędu młodzi żużlowcy rywalizowali o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów w grupie „D”. W tychże rozgrywkach uczestniczył Petr Chlupáč, reprezentując barwy Kolejarza. Czech zapisał przy swoim nazwisku odpowiednio 15 i 8 punktów.

– Potraktowaliśmy te zawody jako trening. Chcieliśmy znaleźć odpowiednie dopasowania sprzętu, by być gotowym na zmagania ligowe. Z przebiegu zawodów jestem zadowolony, wydaje mi się, że udało się zrealizować zamierzony cel – powiedział tuż po meczu Czech.

Tor opolski z racji natężenia spotkań został przygotowany tak, by nie doszło do rozerwania struktury. Trudno było zatem o jakiekolwiek wyprzedzania i liczył się głównie start. Byłemu zawodnikowi Apatora takie warunki raczej niezbyt odpowiadają. – Przyznam, że nie przepadam za twardymi torami. Wolę jak jest przyczepnie, ponieważ mój styl jazdy bardziej pasuje pod tak przygotowaną nawierzchnię – przyznał.

Kolejnym meczem ligowym będzie wyjazd drużyny Bedmet OK Kolejarza do Rzeszowa. Jak zapatruje się na te spotkanie Czech? – Mam nadzieję, że nie będzie tak twardo jak dzisiaj (śmiech). Jeśli chodzi o długie tory, to jeżdżąc w Pardubicach szło mi całkiem nieźle, więc mam nadzieję, że tak samo będzie w Rzeszowie – powiedział.

Zapytaliśmy młodego zawodnika Kolejarza, jak do tej pory ocenia swój pobyt w klubie. – Jestem bardzo zadowolony z przenosin do Opola. Myślę, że trafiłem najlepiej jak mogłem. Trener Marcin Sekula to bardzo dobry fachowiec, sympatyczny chłopak i zawsze wspomoże dobrym słowem. Klub jest dobrze zarządzany więc póki co nie mogę narzekać – zakończył 20-latek.