W spotkaniu inaugurującym 11. kolejkę PGE Ekstraligi For Nature Solutions KS Apator Toruń pewnie pokonał Fogo Unię Leszno 53:37. Torunianom udało się w tym spotkaniu wywalczyć także punkt bonusowy. Na torze najlepiej zaprezentowali się kompletny Emil Sajfutdinow i Patryk Dudek (12).

W 1. biegu najszybciej ze startu wyjechał Robert Lambert. Za nim na kolejne pozycje wyszli Bartosz Smektała i Patryk Dudek i od startu do mety kolejność żużlowców była niezmienna, choć Dudek próbował atakować popularnego „Smyka”. W wyścigu juniorskim świetnie wystartowali leszczynianie Później jednak Antoni Mencel popełnił błąd i został wyprzedzony przez obu torunian. Krzysztof Lewandowski do samego końca próbował gonić prowadzącego Ratajczaka. W biegu 3. bardzo dobrym startem popisali się torunianie i prowadzili przez moment 5:1 a później 4:2. Na trzecim „kółku” upadek zaliczył jednak Emil Poertner i bieg został przerwany, a młody Duńczyk wykluczony. W powtórce biegu najlepiej ze startu zabrał się Emil Sajfutdinow. Jednak pozycję za nim zajął Janusz Kołodziej i usilnie próbował dogonić torunianina. Ten jednak wytrzymał napór zawodnika Unii i ponownie mieliśmy remis. Na zakończenie serii Paweł Przedpełski wyprzedził na prostej przeciwległej po szerokiej Jaimona Lidseya, co dało trzeci podział punktów.

W 5. wyścigu za Poertnera pojawił się Nicolai Heiselberg. Od startu prowadził w tej gonitwie Patryk Dudek, a Heiselbergowi udało się wyprzedzić Nazara Parnickiego i Apator prowadził już sześcioma oczkami. Kolejna gonitwa miała dać szansę Unii na odrabianie strat, ale dobrze ze startu wyszedł Emil Sajfutdinow i minął Kołodzieja, w wyniku czego wyścig zakończył się remisem. W biegu 7. jako rezerwa taktyczna za Adriana Miedzińskiego pojawił się Jaimon Lidsey. Zmiana ta nie była jednak skuteczna, ponieważ wyścig zwyciężyli podwójnie torunianie, a dokładnie Lambert i Przedpełski.

W 8. biegu za Nazara Parnickiego pojawił się Hubert Jabłoński. Bieg wygrał prowadzący od początku Sajfutdinow. Za jego plecami toczyła się ciekawa walka o punkt pomiędzy Jabłońskim i Lewandowskim. Ostatecznie to leszczynianin był górą, a bieg ułożył się na remis. W 9. wyścigu najlepiej ze startu wyszedł Bartosz Smektała. Przez cały bieg gonił go jednak Robert Lambert i ambitnie walczącemu Brytyjczykowi udało się zaraz przed metą wyprzedzić „Smyka”. Gonitwa 10. także przyniosła emocje. Emil Poertner ambitnie powalczył z Damianem Ratajczakiem i wyprzedził juniora Unii po zewnętrznej. Bieg zwyciężył Patryk Dudek i Apator prowadził po 3. serii 37:23.

Bieg 11. rozpoczął się od podwójnego prowadzenia gości. Jednak niepokonany do tej pory Lambert nie chciał pozwolić Unii na zwycięstwo. Na dystansie udało mu się pokonać Smektałę, ale nie dał rady doścignąć już Lidseya. W wyścigu 12. świetnie wystartował Janusz Kołodziej i nie oddał już pozycji do końca biegu. Z tyłu o punkt Hubert Jabłoński walczył z Affeltem o punkt, ale ta sztuka mu się nie udała. W 13. gonitwie za Adriana Miedzińskiego na torze pojawił się Janusz Kołodziej. Kapitan Unii wygrał start, ale Emil Sajfutdinow wyprzedził go po szerokiej i pozycje już się nie zmieniły. Po tym wyścigu Apator był już pewny zwycięstwa.

W 14. biegu za Miedzińskiego pojawił się Damian Ratajczak. Od startu najlepszy był Patryk Dudek. Za nim o „dwójkę” walczyli Smektała i Przedpełski. Jednak tym razem to „Smyk” był górą w tej batalii. Po tym biegu rozstrzygnęło się, że punkt bonusowy zdobyli zawodnicy Apatora. Wyścig 15 zwyciężył Sajfutdinow, a mecz zakończył się wynikiem 53:37.

For Nature Solutions KS Apator Toruń – Fogo Unia Leszno 53:37

Pierwszy mecz: 49:41. Bonus: Toruń

For Nature Solutions KS Apator: Robert Lambert 11 (3,3,3,2,0), Paweł Przedpełski 8+1  (3,2*,1,1,1), Patryk Dudek 12 (1,3,3,2,3), Emil Poertner 1 (w,-,1,-), Emil Sajfutdinow 15 (3,3,3,3,3), Krzysztof Lewandowski 3 (2,1,0), Mateusz Affelt 2+2 (1*,0,1*), Nicolai Heiselberg 1 (1,0)

Fogo Unia: Bartosz Smektała 10+1 (2,1*,2,2,1,2), Janusz Kołodziej 10+1 (2,2,0,3,2,1*), Nazar Parnicki 0 (0,0,- ,0), Jaimon Lidsey 12 (2,2,1,2,3,2), Adrian Miedziński 1 (1,-,-,-), Damian Ratajczak 3 (3,0,0), Antoni Mencel 0 (0,0,-), Hubert Jabłoński 1+1 (1*,0)