Główny partner portalu

Kevin Fajfer. fot. Ola Gandurska/media klubowe Startu Gniezno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Pomimo pandemii koronawirusa, poszczególne ośrodki żużlowe w Polsce wciąż mogą liczyć na wsparcie lokalnych samorządowców. Nic dziwnego, skoro ci dostrzegają w speedwayu szansę na promocję swojego miasta i regionu. Nie inaczej jest w Pierwszej Stolicy Polski, gdzie Aforti Start Gniezno otrzymał z Urzędu Miasta stosowną kwotę na występy w eWinner 1. Lidze oraz na szkolenie młodzieży.

Pieniądze zostały przyznane w ramach rozstrzygnięcia konkursu na realizację zadań publicznych. Kwota, jaką otrzymali „czerwono-czarni” jest jednak niższa, niż przed rokiem, kiedy to nie rozpoczął się jeszcze na dobre kryzys epidemiologiczny w naszym kraju. Mimo to, klubowi działacze cieszą się ze wsparcia, jakie otrzymali.

W piątek poznaliśmy wysokość miejskich dotacji – informuje dyrektor GTM Start Gniezno, Radosław Majewski. – Na pierwsze półrocze 2021 roku klub otrzymał mniej środków niż w ubiegłym roku. Na występy w rozgrywkach eWinner 1. Ligi przyznano nam 397 tysięcy złotych. Ponadto, na szkolenie dzieci i młodzieży otrzymaliśmy 60 tysięcy złotych. Zobaczymy, jak będzie się to przedstawiać na drugie półrocze. Póki co dziękujemy za tą pomoc, z dumą reprezentować będziemy nasze miasto na arenie ogólnopolskich rozgrywek – dodaje.

JORDAN TOMCZYK