Polscy siatkarze mieli większe ambicje, ale z brązowego medalu też się cieszyli Fot. eurovolley.cev.eu

Tym razem smutne wieści z Bolonii. Polscy siatkarze przegrali ze Stanami Zjednoczonymi aż 0:3. To koniec marzeń naszych reprezentantów o zwycięstwie w tegorocznej Lidze Narodów.

Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg. Decydujące w kontekście jego losów okazały się błędy, których Polacy popełnili minimalnie więcej i ostatecznie padł wynik 25:22 na korzyść Amerykanów. Drugi set wyglądał bardzo podobnie, jednak rywale po raz kolejny lepiej rozegrali końcówkę, co przełożyło się na ich zwycięstwo 25:23. Nie pomogły nawet świetne ataki w wykonaniu Bartosza Kurka i Kamila Semeniuka oraz asy serwisowe Mateusza Bieńka.

W trzecim secie gra naszej drużyny kompletnie się posypała. Amerykanie raz za razem nękali „Biało-czerwonych” skutecznymi kontrami oraz zabójczą zagrywką. Ostatecznie wygrali również tę partię aż 25:13.

Polakom na pocieszenie pozostaje niedzielny mecz o trzecie miejsce z Włochami.